25 Kasım 2010 Perşembe

KENDİNİZE BİR İYİLİK YAPIN !

Uzun zamandır, kendime bir sabunlanma bezi ya da sünger ya da kese ya da sapı olan bir sünger , arıyordum. Ama baktığım şeyler hiç içime sinmiyordu. Doğal süngerler küçücük,  kese desen uğraşman gerekecek, naylon ipten lifler var, onlarda sağlıklı gelmiyordu. Her markette ya da güzellik ürünleri satan yerlere girip çıkıyorum, bakıyorum , en fazla el kadar süngerler buluyorum, ama bunlar sanki fazla dayanıklı gelmiyecek gibiydi.
Bu akşam Carefour'da alışverişteydik. Yine süngerler ve ben. Olmadı! Kasalardan çıktıktan sonra, Body  Shop gözüme ilişti. Armağancığımın parfümleri var burada. Ben de ,bizimkiler oyun makinalarına doğru gidince, giriverdim.
Bir de bu ay özellikle, kesinlikle zaruri ihtiyacın dışında birşey almamaya söz verdik birbirimize, yani baktığım şey zaruri değil :) çünkü evde lifim var zaten.
Ama rafların arasında, altta bunu görünce, maalesef, aldığım gibi kasaya yanaştım. Bir elimde yine sentetik bir fırça, bir elimde de bu doğal fırça. Kasiyer , bu fırçayı önerdi. Çünkü  doğal kaktüs birşeyinden yapılıyormuş. Selülitlere iyi geliyormuş, kan akışını hızlandırıyor vs.vs. diyince, tamam alıyorum dedim.
Eve gelir gelmezde denedim tabii. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Yanaklarıma renk geldi.
Hem kese , hemde masaj niyetine kullanılıyor.
Siz de kendinize bir iyilik yapın ve kesinlikle bir tane alın. Pişman olmazsanız, sonra da teşekkür edersiniz bana.

2 yorum:

Ayşe'nin Gazetesi dedi ki...

Nasıl kullanılıyor bu fırça. Köpükle mi yoksa sırf suyla mı? Ben de görüyordum ama işe yararlığı konusunda emin değildim.

Yazınız fikir verdi teşekkürler :)))

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Aldığımdan beri, her banyo yaparken, üzerine duş jeli sıkıp, yavaş yavaş sabunlanma bezi gibi kullanıyorum. Masaj etkisi var. Boynuma göğsüme çok bastırmıyorum tabii, ama bacaklarıma, sırtıma sürerken masaj etkisi yapıyor. Yüzüme renk geliyor. Tenimde eskisinden daha yumuşak oldu ki, cildim çok kurudur normalde, hiçbir yan tesirini görmedim.