22 Aralık 2010 Çarşamba

DALINDAN TAZE...

Bugün Tuzla'ya bir müşteri ziyaretine gittim, dönüşte yol üzerinde arkadaşım Şebnem'in çalıştığı firmaya uğradım. Beraber öğle yemeği yedik. Sonra, gel sana etrafı  göstereyim dedi. Küçücük bir tarla yapmışlar kendilerine... Karalahana, biber, nane, maydonoz, marul, sovan, roka ekmişler. Hergün koparıp koparıp kullanıyorlamış. Kendisi karanlık çökmeden, bahçeye inip, roka koparıyormuş, salata yaptırıp, bir güzel yiyormuş... OHHH... dedim. Hem çalışıp, hemde böyle bir olanağa sahip olmak kimlere nasip olmuş ki...
Birkaç biber kopardık, kızıma getirdim, dalından koptuktan bir kaç sonra ilk defa taze birşey yeme şansı oldu. Hangimizde var ki bu şans... Aslında hepimiz kendimize az ya da çok bu şekilde imkanlar yaratıp, azıcık toprakla ilgilenebiliriz.

11 yorum:

zeynep dedi ki...

ah o rokalardan toplamak isterdim ben ne çok severim..

Kiraz Çekirdeği dedi ki...

Bizim de bahçemizde nanemiz, maydanozumuz, defnemiz eksik olmaz hani... Annecim dikti bu yaz...

deepblueeagle dedi ki...

ne tatlı.

Deli Anne dedi ki...

imkan olsa yapsak.. ne çok ihtiyacı var hele ki çocukların

Çılgın Mevdoş dedi ki...

biber deme bana hele de dalından koparmak harika birşey afiyet olsun canım

Ayla dedi ki...

Annemin de bahçesi var,lahana ,ıspanak,marul soğanları var gerçekten onlarında tadı çok başka. Yazında salatalık vs yaparlar oğluma her gün bir-iki tane düşer.Hem tadları çok güzel oluyor hem de annem bahçe ile oyalanırken dinlendiğini, rahatladığını düşünüyor.

Anne İş'te dedi ki...

zEYNEP;MERHABA:))

gEÇ KALMIŞ BİR İADE-İ ZİYARET.ÇPK SEVDİM BURALARI..AKŞAMATEKRAR DÖNECEĞİM:)

deepblueeagle dedi ki...

mimin var bende.

LEZZETLİ SOMUNLAR dedi ki...

Sevgili Zeynep, doğru düzgün kartpostal bulamadım kırtasiyede ama artık kartpostal ruhu hatrına kabul buyur lütfen. Keyifle yazdım gönderdim herkese. Bloguma hoşgeldin arkadaşım. Görüşmek üzere, mutlu yıllar..

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Sevgili Serap, ÇOOOK güzeldi. bizim kırtasiyede kart bile yoktu. Artık bu alışkanlık kalktığı için hiç getirmemişler. Ben de kendi resimlerimde kullandığım motiflerden yaptım herkese... umarım beğenirsin. sevgiler.

Elifinelizi dedi ki...

Hayat dolu resimler. Çokta zor olmasa gerek imkanlar dahilinde :)) Annem Balkonunda sanatını konuşturuyor . Acı tatlı biber maydonoz ,reyhan , nane , cherry domates ve bir kaç çeşit daha. Ne mutlu ona ve onun gibi dalından tüketenlere...