17 Ocak 2011 Pazartesi

1/2 PORSIYONLUK HAFTASONUNDAN NASIL KEYİF ALINIR !

Yağmurlu ve puslu bir pazar sabahı, ailenle sıcacık evinde hep birlikte kalkıp kahvaltı hazırlığının ya da dışarı çıkmanın değeri paha biçilemez. Bir hafta, espri  konusu haline gelen  "BÜTÜNLEŞME"  seminerimiz geldi çattı. Patronumuz ne anlatacak, Sn. Çiçek nelerden bahsedecek, anket sonuçlarında çalışanların dertlerini nasıl açıklayacaklar. İnsanlar nelerden rahatsız, neler değişsin istiyor. Aslında toplantılarımızda , ya da ayaküstü hep konuşulan şeyler. Ama herkes bir araya gelip, aynı anda konuşulması çok anlamlı oldu tabii.
Sonunda da bir oyun oynadık. Gruplara ayrılıp, düşen uçaktan sağ çıkıp, hangi önemli eşyalarla ( dekoratif mum, pala, tabanca, çikolata.....vs.) , yol alalım mı almayalım mı, birisi bizi bulup kurtarsın m, yoksa biz kendimiz mi ilerleyelim; herkes ortak karar verip , sonra grup liderleri bir araya gelip, ortak karar versin mevzusu vardı. Zaman kısıtlıydı. Bir de grupların başında gözetmen, karar verirken üyeler hakkında ellerinde ki soruları cevapladılar. Üyelerden aktif ve pasif olanlar belli etti kendini, biz tatlı tatlı bir karara vardık. Ama grup liderleri bir araya gelince , yine kısıtlı sürede kıyamet koptu. Sonuç ;Karar verilemedi.
Toplantıdan geriye "Dragos Elit Otel" 'in bu güzel görüntüleri kaldı. Otel bence çok güzel, yemeklerde güzel, odaları görmedim ama, holler, koridorlar harikaydı. Hiçbirşey yapılmasa, lobide ki şu masalarda ya da koltuklarda, güzel müzik eşliğinde oturup birşeyler içilip sohbete doyum olmazdı diye düşünüyorum. Ama vaktimiz hiç olmadı .

6 yorum:

zeynep dedi ki...

kaftana takıldı gözüm, öyle çok seviyorum ki.

Buket dedi ki...

bu otel nerede?

Sümeyye dedi ki...

güzel bir yermiş gerçektende...

Anne İş'te dedi ki...

liderlerin uzlaşamaması??? ne kadar tanıdık!
gerçekten güzel görünüyor otel

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Otel çok güzelmiş , boşver oraların tadını çıkarsaydın ;))ama o da olmamış galiba...iş iş iş di mi???

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

zeynep; osmanlıyı hatırlatan benı cok heyecanlandırıyor.
Buket; Maltepe- Dragosta
Sümeyye; lobide oturup bir kahve içmek bile iyi gelebilir.
Anne:)ne zaman uzlaştılar ki.
Natalicim; Fotoğraf çekme görevini bana vermişlerdi. Şirket için 3-5 tane çekip, sağı solu detayı çektiğim için sitem ettiler. eee napalım dedim, kendim için de birşeyler yapmam gerekti dedim :)