3 Şubat 2011 Perşembe

Son zamanlarda izlediğim filmler;
 Hikayenin kahramanları, Julien ve Sophie birbirleri için yaratılmış iki küçük çocuk. Julien’in annesi kanser, ölmek üzere. Sophie ise göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışıyor. Sophie ve Julien cesaret üzerine kurulu bir oyunla arkadaş olmak üzereler. Oyunun kuralı çok basit; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler veriyor. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de var, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da. Julien ve Sophie bu kışkırtıcı oyunu zamanla hayatın ta kendisi haline getiriyorlar. Aradan geçen zaman, ikilinin arasına giren insanlar, kızgınlıklar ve hayal kırıklıkları hepsi oyunun aşılması gereken engellerine dönüşüyor. Julien ve Sophie’nin aralarında hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir aşk yaratan bu oyun, maalesef aynı zamanada ikilinin birbirlerine kavuşmalarını da engelliyor. Şimdi bu iki genç aşığın önündeki son ve en zorlu görev, aşklarını yaratan bu yıkıcı oyunla başa çıkarak bir arada olmayı öğrenmek...

“Cesaretin Var mı Aşka?” perdeden dışarı, seyirciyi tam kalbinden yakalayan masalsı bir romantizm yayıyor. Yann Samuell’in nefes kesen görüntüleri ile süslenmiş bu çarpıcı sevgi masalı karşısında heyecan duymamak imkansız.
................ Bizimkisi de lise aşkı olduğu için film izlerken o zamanlara gittim geldim.

Renk renk çiçeklerle çevrili, güleryüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü banliyöde, bu yaşantıyı bozacak bir sır saklıdır. Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük köleleri ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bir plan yapmaktadır. Gru, dünyanın uydusu Ay'ı çalmaya karar vermiştir.
Üç küçük yetim olan Margo, Edith ve Agnes, bu kötü kalpli adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler: Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır. 
..............Keyifle kahkaha atarak izledik. Tavsiye ediyorum.
Belçika'nın Ortaçağ'dan kalma, en tarihi şehirlerinden biri olan Bruges, dünyanın her yerinden insanlar için bir terminal gibidir. Herkes günün birinde oradan geçer. Ancak tetikçi Ken ve Ray için Bruges belki de bir son durak.
Londra'daki patronları Harry, Ken ve Ray'i Bruges'e bir işi halletmeleri için yollar. Ancak Harry arayana kadar, ikili şehirde bir turist gibi davranacak ve beladan uzak duracaktır. Ancak bela her zamanki gibi yerinde bulmaz ve onları bulur. Patronları aradığında ise, zaten o zamana kadar türlü tuhaf durumlara tanıklık eden ikili, bu kez kendilerini gerçek bir kaosun içinde bulacaklardır.
...............
Belçika'yı yakından tanıtıyor. Sanki turistik gezi yapıyorsunuz. Filmden çok etkilendim. İnsanın haftasonu 2 günlüğüne kalkıp gidesi var.

Konularını sitelerden bulup ekledim. ( Anlatmaya gücüm yok, kusura bakmazsınız di mi.)

7 yorum:

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Film önerilerin için teşekkürler ,Belçika olan ilgimi çekti...
Sevgiyle ,mutlu haftasonu :)

Tibetin annesi dedi ki...

hepsi çok güzel gibi. benim ilgimi ilk film daha çok çekti ama oğlum için öncelikle Çılgın Hırsız'ı alacağım sanırım :)))

huyumkurusun dedi ki...

En üsteki filmi izlemiştim.Güzel bir filmdi.unutmadığım izlenmesi gereken filmler arasında:)

Buket dedi ki...

mrb ZEYNEP,cesaretin var mı aşka'yı ben de syrettim.Hatta ben de de var.Bende evde bol bol film seyrediyorum.

francesca mckennitt dedi ki...

Cesaretin var mı aşka. Nasıl da ağlamıştım. Hatta hatırlayınca bile gözlerim doluyor, çok garip.

Didemin Guncesi dedi ki...

Cesaretin var mı aşka filmini bende izleyeyim.
Bruge filmini Belçika tatilim öncesi tekrar seyretmekte fayda var. Güzel bi filmdi. 'Sliding doors' filmini de ilk fırsatta izlemeni tavsiye ederim :)

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Natalicim; Belçikalı olan harika
Tibet'in annesi; o çizgi film çok eğlenceli. birlikte izleyin sizde keyif alacaksınız. Garanti.
Huyumkurusun;o filmin kadın oyuncusu, a good year filminde oynuyor. O filmi de izleyebilirsin, o da çok güzel, hatta daha güzel.
Buketcim ; ortak noktalar çok var , ne güzel di mi, umarım tanışma şansımızda olur.
Francesca; evet kötü sonla bitirmişler, ama o bile masalımsıydı. Güzel bir aşk filmi.
Didemcim; Bruge filmini sen bana vermiştin. Bak sayende birçok kişi izleyecek. Sliding doors , indirmeden izle sitelerinden birinden izlerken uyuya kaldım. Bu hafta bu sekılde 3 filmim yarım kaldı. Devam edicem tabii izlemeye....