8 Nisan 2011 Cuma

BİR KİTAP YORUMU... MELEKLERLE YAŞAMAK....Beki İkala Erikli

Bu kitap hakkında söylenecek o kadar çok şey var ki. Yazıyı okumaya başlarken, tamamını okumanızı tavsiye ediyorum, yarım okursanız, tam olarak kitap hakkında ne düşündüğümle ilgili bilgi edinmiş olmazsınız.

Bu kitap beni mutlu etti, ve huzura kavuşturdu. O gün Talin'in önerisinden sonra, hemen D&R gittim ve aldım, eve dönüş yolunda da okumaya başladım. Okumaya başlar başlamaz, çok bağlandım kitaba. Onunla yaşamaya başladım.  İnanılmaz iyi geldi. İnancım sağlamdır diye düşünüyordum, ama melekleri unutmuşum. Bu kitap, birazda melekleri hatırlattı bana.  Meleklerle sürekli iletişim kurmayı hatırlattı.
Aslında , küçükken büyüklerimiz korkuturdu, biz görmesek bile melekler her yaptığını görür, sağ tarafındaki melekler yaptığın iyi şeyler, sol tarafındaki melek yaptığın kötü şeyleri yazıyor derlerdi. Çok korkardım. Hatta geceleri kabus görürdüm. Etrafımda benim görmediğim şeyler dolaşıyor diye...
 
Allah'a dua ediyoruz. O da olsun diye yanımıza meleklerini gönderiyor. Yardım istiyoruz, korunma istiyoruz, mutluluk istiyoruz, her defasında melekler yanımızda. Ama...
Alıntı yapmam gerekiyor !

"Allah' a mı , meleklere mi dua edelim?  Öncelikle bilin ki , tüm dualar Allah'a gider. Meleklerimiz de Allah'ın elçisidir zaten. Öyleyse neden meleklerden yardım isteyelim ki, direkt Allah'tan yardım istemek varken?Bu soruyu meleklerime sordum, bana " İster Allah'tan yardım isteyin, ister meleklerden , her ikisi de aynı şey" dediler. " Yeter ki yardım isteyin. Yeter ki bırakın, size biraz olsun yardım edebilelim."
"İyi de" dedim. " ben meleklerimden yardım istediğimden beri herşey çok daha çabuk halloluyor, işler hemen oluveriyor, çok hızlı ve mucizevi bir şekilde..."
"Çünkü sen meleklerinden yardım istemeye başladıktan sonra Allah'a ve onun yoluna çok daha yakınsın, artık bizlerle bağlantıdasın" dediler.

Allah'ım huzur istiyorum, meleklerim huzur istiyorum derken, içim huzurla doluyor. Daha evvelde istiyordum, ama nedense olmuyordu, o yüzden bu hale geldim :) Şimdi yanımdaki melekleri de hissederek, olmasına izin veriyorum, daha evvel vermiyormuşum demek. Beyin gücümü kullanmaya başladım sanırım :)

Beki İkala Erikli  bu kitapta... küçücük şeyleri meleklerden isteyin ve her isteğiniz olsun diyor. Mesela, arabayı park edecek bir yer ....Allah'tan bu kadar ufacık şeyleri istemektense meleklerimden istiyorum diyor yazar, onlarda zevkle yapıyor. Meleklerin sesini duyduğunu ve onların kendisine yazı yazdırdığından bahsediyor. Nasıl yani ???.... !!!
Ben yazarın söylediklerini okurken, ciddiyetini düşünmeden, olur yada olmazına bakmadan, sadece o anda zaten var olan melekleri düşünmeye başladım.

İnancımı daha da kuvvetlendirdi. Zor anımda  yanımda olan Allah ve melekleriydi. İçinde bulunduğum durumda kendimi son derece huzurlu ve korunaklı hissetmeye başladım. Kalbim korunuyordu. Hep evrenden çağırmak vardı hayatımda, ama odaklanamıyordum bir türlü . Şimdi  Allahım, meleklerim diyorum ve herşey çok çabuk gelişiyor. Olumlu olup, sakin olunca, herşey yoluna girdi.
Bu akşam eşim,  sen sakin olduğundan beri, bende daha huzurluyum , dedi.

Kitabın ortasından itibaren, meleklerden bahsetmeye başlamış yazar ve meleklerin mesajlarından... Bu noktada bocalandım ???...!!!  Bu bayanın ya gerçekten psişik güçleri var, ya da konuları genelleyip , mitolojik öykündürüp,yazmış.

Ben Yoga, Reiki,meditasyon, nefes alma verme seansı hiç yapmadım. Enerjilerle çakralarla bu dakikaya kadar hiç ilgilenmedim. Derin nefes almak ve vermekle Başmelek Mikealin tüm vücudta ki kötü enerjiyi süpürge gibi çekmesi ve sonra yeni pozitif enerjiyi bedenimize sokmasıyla ilgili bir meditasyon CDsi var kitabın içinde. Bir kere yaptım. Çok rahatladım. Bunu gün içinde , çirkin, negatif şeyler olduğu zaman, kendimi soyutlamak adına 3-5 derin nefes alıp vererek, yapmaya başladım. Bir de söylenmeyi kestim. Hep pozitif olmaya çalışıyorum.Daha sakinim, olumlu ve ılımlı oldum. En azından meleklerim yanımda diyorum.  Güven içinde hissediyorum kendimi. Çevremde olan biten, kötü şeyler beni ilgilendirmiyor artık.

Tabii ki kullandığım ilaçların ve hayat enerjisi veren Akupunktur tedavisinin faydası çok büyük, ama herşeyi beynimde bitirdim.

26 yorum:

özlemköse dedi ki...

Zeynep Abla,
Ne kadar çok okuyorsun sen; seni okuyunca ve okumak istediklerim gözümde büyüdükçe çok kızıyorum kendime, sana da çok imreniyorum. Bence de yoga vs meditasyon kalbinle ilgili problemine yardımcı olabilir.Kimin ihtiyacı yok ki..

tülin dedi ki...

Tuhaf şey,ben pek çoğunu yapıyormuşum bilmeden.
Genelde sakin biriyimdir zaten.YAVAŞÇA NEFES ALIRKEN KOLLARINIZI YANLARA DOĞRU KALDIRIR,BIRAKIRKEN İNDİRİRSENİZ DAHA RAHATLATICI OLURMUŞ.Geçen gün oğlum bana yaptırmaya çalışıyordu da..:)

Tuna dedi ki...

Merhaba Zeynep,herşeyden önce kitabın sana iyi gelmesine ve daha iyi olmana sevindim.Doğru zamanda karşılaştın demek ki.Çok iyi anlattın,paylaşımın için teşekkürler.
Ben henüz üç aylık bir yoga öğrencisiyim.Dediğin gibi bu konuda daha önce hiç deneyimim ve bilgim yoktu.Ben de tesadüf sonucu kendimi orda buldum diyebilirim.Benzer sorunlarım vardı ama şimdi daha iyiyim.Doğru nefes almanın ne kadar hayati olduğunu ve bedene nasıl iyi geldiğini görmek şaşırtıcı bir deneyim oldu.Önerir misin dersen evet derim.Sevgiler :))

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Zeynepcim bu kitabın sana iyi gelmesine çok sevindim ve daha iyi olmana...
Demek ki daha pozitif olmaya çalışmalı ve bunu bir ders gibi görüp sınavı kazanmalısın.Zaten büyük bir ilerleme kaydetmişsin.Daha da iyi ol,hep mutlu ol...Mutlu meleklerin bol olsun...

Elifinelizi dedi ki...

Ahh Zeynepcim öyle ihtiyacım olan şeylerden bahsediyorsun ki yakınen ilgi duydum :) işe yarıyor diyosun yani . huzur istiyorum huzur :) Bir zamanlar Kris Mcintyre eşliğinde yoga yapıyordum hayatım boyunca sporla uğraşan biri olarak , yoganın herşeyden çok daha iyi geldiğini algıladım. Kitabıda en yakın zamanda edineceğim.
İyi haftasonları

Didem Yazici dedi ki...

Bende kitabın ortalarına geldim. Her yazılan şey benim düşüncelerime uymasa da, bu tür kitapları okumak bana huzur veriyor. Bana kitabı okumamı önerdiğin için teşekkür ederim. Senin kendini daha iyi hissetmene de çok sevindim :)

Yeşim dedi ki...

Ne güzel bir kitapmış tatlım. Sana iyi gelmesine çok sevindim :) Her kütüphanede olmalı daraldıkça açıp okumalı .) hemen alıyorum ,)

CMOS dedi ki...

içerik olarak ne kadar anlamlı seni rahatlatmasına sevindim:)

Burcu dedi ki...

uzun zamandır yazamıyordum :) enterasan geldı bana konusu alayım ben de okuyayım bakalım sevgıler canım :) ıyı geldıgıne de cok sevındım...

Adsız dedi ki...

müslüman memlekette salyangoz satabiliyorlar bizimkilerde bunu yiyorlar ya ne diyeyim rabbim bizleri şirkten muhafaza etsin bunları ıslah etsin inş

Dilara dedi ki...

gerçekten inancına güvenen insanlar bu tür uygulamaların şirk olduğuna değilde daha çok inancını güçlendirdiğine inanır. zaten zeynep hanım yeterince açıklamış meleklerin sadece aracı olduğuna asıl herşeyin sahibi olan Allah'tır bunu hepimiz biliyoruz fakat imanın şartlarından biri olan meleklere iman gerçekten inancı çok sağlamlaştırıyor onlarıda unutmayıp inanıp yardım istememiz gerekiyor :) gerçekten rahatlatıcı, insanı soyutlaştırıp maneviyata döndürüyor... burada bu açıklamayı yapmana çok sevindim zeynepçim işe yaramasıda çok hoşş Allah devamına erdirsin mutlu huzurlu berketli günler hepimize :)) hayat güzell kıymetini bilelim ;)

sufi dedi ki...

Zeynep'cim daha dün kemoterapi aldığım odada çok genç bir kızla karşılaştım.Doktorum o kızcağız ilk aldığı için benim onunla konuşmamı istedi.İstemese de, insanlara yaklaşımımın pozitif tohumlar ekmek tarzında olduğunu hemşirem çok iyi biliyordu.Uzun zaman aynı odada ilaçlarımızı aldığımız için kitap gazete ve muhabbet 3lüsü aramızdaki dostluğu zaten pekiştiriyordu.Malum kızcağızın okuduğu kitap"meleklerle yaşamak" benimki amak-ı hayal değiştirelim mi? dedim.okey dedi.Kitap sayfalarının aralarında tüyler çıktı.Daha önce "yıllarca tüy biriktirdim ve hatta blogumda "biriktirdiğim tüylerim kanat oldu" diye bir yazı bile yazdım demiştim.Kızın neden bana hayretle baktığını ve içten gözlerini açarak bir melek gibi dinlediğinin sebebini işte o zaman anladım.Melekler ya da erenler seninle olsun.sevgilerimle tontini.

Adsız dedi ki...

harika deneyimler bunlar bende 5-6 aydır tanıştım meleklerimle birsürü tüym oldu.... biliyormusunuz arkadaslar Allah isteyen herkese şans veriyor hemde her defasında!!!!
yaterki biz meleklerimize kulak verelim.. egomuza değil...
herkesin bir gün meleklerle tanışması dileğiyle....

Adsız dedi ki...

saçma...

sheb dedi ki...

bitişik yazılması gereken 'ki'leri ayrı yazıyorsunuz! konu güzel de olsa okumak çok rahatsız ediciydi!lütfen imlanızı düzeltin!

Adsız dedi ki...

evet bir doktor vasıtasıyla kitapla tanıştım ama almadım,okumadım,internetten araştırdım,bu kadın kimdir ne diyor die, tamam güzel mesajlarla hayatı güzel görmeyi anlatıyor,ama anlatırken düşüncelerime çok ters gelen tabirlerinden ötürü kitabı almak istemedim.meleklerin kanatları var,kanatlı insanlar şeklinde tabir ediyor ve resmediyor.onlarla konuştuğunu söylüyor,öyküleyip anlatma değil gerçekten konuştuğunu ifade ediyor.biraz fazla abartılmış bir durum sanki.herşeyi geçtim,bu duruma tamamen adapte olup bulutların melek olduğunu, meleklerle kendininde konuştuğunu iddaa eden bir çok insan var beki hanımdan etkilenip... ne bileyim tuhaf

Adsız dedi ki...

Teşekkür ediyorum evvelsi aksam kitabı aldım sabahı ilk tüyümü buldum bu sabah ikincisini ben yaşadıklarıma yetişemiyorum çok mutlu ve huzurluyum herkeze okumasını ve hayatına girmesine izin vermesini diliyorum benim kadar mutlu olun

ÖZGÜR TAK dedi ki...

Alaaddın'ın sihirli lambasından cıkan cın gibi........Dileğin benden ne dilerseniz diyor meleklerimiz........Bu bildiğim,çok sevdiğim,kendimi güvende ve huzur içinde hissettiğim bir şeydi......Bu kitabı okuduktan sonra bir kez daha pekiştirme yapmam süper oldu.Kendimi harika hissediyorum.Teşekkürler meleklere ve BEKİ İKALE ERİKLİ'ye.........Sevgiyle kalın.....Güzelliklerle okuyun....ÖZGÜR TAK

BENoloji dedi ki...

Merhaba,

Bu kitabı ben de okumuştum. Kendi blogumda da bahsetmiştim. Biraz önce tarihine baktım hemen hemen sizinle aynı tarihte okumuşuz:) Gerçekten insanın içi huzur doluyor okurken, daha kitabı elime aldığım anda içimi kocaman bir huzur duygusu kaplıyor. Dün akşam tekrar aldım elime, şöyle bir karıştırdım, bölüm bölüm okudum...
Sevgiler

Adsız dedi ki...

Melekler kendi bilinçleriyle hareket eden varlıklar değildir. Sadece Allah'ın emrini yerine getirirler. Onun için insan melekten üstündür.
Dua yalnız Allah'a mahsustur. Bence bu kitap şirki destekliyor. Yani Allah'a alternatif tanrıları. Eski araplarda da küçük tanrılar ve büyük tanrı olan Allah varmış.

Arda Boran dedi ki...

ve nefes egzersizlerini açık havada yapıyorum.Muhteşem bir duygu

Danisman dedi ki...

Bu kitap sizi şirke kadar götürebilir ki eğer kitapda ki inancı benimsiyorsanız Allah muhafaza.. BirAvucKul.com da bununla ilgili bir yazı yayınlanmış okumanızı tavsiye ederim uyarıyorlar..

Değmesin Yağlı Boya dedi ki...

Az evvel kitabi cope attim..asla almayin okumayin ..sirk yolu baska bisey degil.

Unknown dedi ki...

Aynen katiliorum. Melekler yanlızca allahın dilediğini ol dediğini yapmakla görevlidir. Bu ve benzeri kitaplar imanı saglamlastirmaktan ziyade insanı farkında olmadan sirk e götürür. Hepimiz meleklerin varlığını kabul ediyoruz ama burda ki ince çizgi meleklere dua edilmez meleklerden birsey istenmez. Kitabın 250000 satması dinim müslüman diyen fakat farkında olmadanistemsiz sirk e koşan kardeşlerimizin başarıdır. ayakkabı bağına bile ihtiyaciniz olsa büyük küçük demeden demeden allahtan isteniz. Sayfalarda bu kitabı okuycaginiza önce dinini sorgulayip öğrenmeli ki böyle kitapların inanç saglamlastirmaktan öte nasıl sirke teşvik ettiğini farkedebilesiniz.

Adsız dedi ki...

Kitap sirkten başka bişi değildir. Melekler yanlızca allahın emirleni ol dediklerini yerine getirmekle sorumludur. Dinimiz islam evet! Ama bu kitabın türkiyede 250000 den fazla saTilmasí kendimizi ve Dinimizi ne kadar bildiğimizi sorgulatmalidir. Ey Müslümanım diye kişi ayakkabı bağına bile ihtiyacın olduğunda büyük küçük demeden yanlızca Rabbinden dilemelisin. İslam'da aracı vs hoc birsey yoktur olamazda! Melekler elbette var ama bu imanı güçlendirmek dinini tanımak asla olamaz! Senin yanlız Rabbin var! Meleklerden istemek filan seni yanlız ve yanlız sırk e götürür. Müslümanım diyorsan ve bu kitab inancimi güçlendirdi diyebiliyorsan kendini bir daha sorgula derim büyük eksikler var Ötelerde bir yerde!

güldem birgören dedi ki...

Çok uzun yıllardır enerji sistemleriyle ilgili dersler aldım ve veriyorum.yalnız melek enerjiletiyle ilgili her olaya mesafeli bakmistim ama yargıli da olmadım. Bu yıl Beki hanımın kitaplarıyla tanıştım iki kitabını da bir solukta okudum ve çok beğendim. Hatta bende tüyler bulmaya başladım ve inanılmaz rahatladım. Şirk düşüncesi kişinin olaya tamamıyle nerden baktığı ile ilgilidir.ben kitaptan şunu algıladım esasında herşey Allaha güvenmekle tevekkülle başlıyor ve kitapların ana teması bence bu...şuan kaynağını hatirlamayasamda meleklerı tasvir eden bazı hadisler kesinlikle var. Bunun dışında melek kelime olarakguc kuvvet enerji anlamına gelir yani kuvvelerdir.esmsul husnada zikir yaptığınızda Allahını sıfatı ile ilgili meleği yani kuvvesi sizin hayatınızda değişim yaratır. Örneğin halim esmasi sakinlik sağlar .ganiy esmasi zenginlikler verir .afuv bilinçaltı negatif kayıtları siler vb.herkesin inancı kendini ilgilendirir elbette ama ben Beki hanımın melek çalışmalarını tuhaf bulmadım .herseyin enerji olduğunu artık çoğumuz biliyoruz.niyetlerimi ve düşüncelerimiz kötü kaygı stres frekansında kaldığı müddetçe şirk dünyasından cikamiyacagiz