17 Nisan 2011 Pazar

Elif'in Elizinden bir süpriz ve VE restaurant ....


Cuma günü çok hoş bir süprizle karşılaştım. Elif'ten http://www.elifinelizi.blogspot.com/  bir kargo paketi. Paketi açınca, mis gibi kokan lavanta kokusunu içime çektim. Sevginin, yeni başlayan arkadaşlığın kokusuydu. Bir nefes gibiydi. İçinden çıkan paketi açmayı kızıma bıraktım. Heyecandan ne yapacağımı şaşırdım. Paketin üzerinde telefon numarasını gördüm. Daha da heyecanlandım. Aşağıya indim, bir çay aldım kendime, merdivenlerden çıkarken derin derin nefes. Aklımdan geçen şey,  telefon etmekti. Ama düşüncesi bile o kadar heyecanlandırdı ki, cesaret edemedim. Elime telefonu alıp toplantı odasına çekildim. Tuşları çevirmeye başladım. Artık geri dönüş yoktu. Elif ilk önce tanıyamadı. Anlamadı. Melisa'nın annesi diyince ve kargodan bahsedince, o sevimli şokun yansımasını yaşadım. 20 dakika kadar, sanki uzun zamandır birbirimizi tanıyormuşuz gibi sohbet ettik. Sanırım karşı karşıya gelsek, konuşacak çok şey buluruz.

Sevgili Elif,  hiç üşenmeden bu kısacık, uzaktan dostluğumuzun hatırına, minik Melisam için, güzel bir etkinlik hazırlamış. Eve gelirgelmez, salona diğer süslerin arasına astık. Melisa'nın odasının rengi lila olduğu için sonrasında odasını süsleyecek ve her sene doğum gününde yine bu süsü kullanacağız. Tekrardan teşekkür ederim, eline sağlık.

O gün Melisa'nın doğumgünüydü, annem ve babam gelicekti, ama çok yorgunuz pazara erteleyelim dediler. Seve seve kabul ettim. Bende bitkindim. Dışarıda kutlamak daha cazip geldi, hem 20. yılımızı da bu arada çıkarmış oluruz dedim. Palladium'da VE diye bir restaurant açılmıştı. Çok hoş bir dekorasyonu var. Yemekleri de güzeldir herhalde dedik. Mum ışığında keyifli bir akşam yemeği yedik.

                                                                       VE   Restaurant
Melisamın çıtır tavukları

Karidesli Noodle

Köri soslu tavuk

O akşamdan anlamlı bir bakış

Cumartesi günü, Bostancı'dan Caddebostan'a doğru bir yürüyüş yaptık. Güzel fotoğraflar çektim. Bunları daha sonra paylaşmak istiyorum.

O akşam sevgili arkadaşım Didem http://www.dideminguncesi.blogspot.com/ bizdeydi. Biz böyle her hafta birbirimizi görmek isteriz, ya da iki haftada bir en azından biraraya geliriz. Sohbet eder, dertleşiriz. Didem benim artık kızkardeşim gibi. Çocuklarımızda arkadaş gibi.  Emre'de benim oğlum sayılır. Birlikte, güzel bir akşam yemeğinden sonra Melisa'nın doğum gününü kutladık yine :) Didemle birlikte  olduğumuz bir fotoğraf yok, çocukların bir arada olduğu fotoğrafları Didemcim çekti. Ben ikram ve hazırlıkla uğraşıyordum :)
Kutlamalara bugün ki, dede- annane ikilisiyle birlikte olup, son verdik. Bunun yanında, yakın otursak, babaannem, halalarım, amcam, ya da babamın halaları, herkes gelirdi. Hep böyle bir gelenek var, taa uzaklardan telefon açarlar, birbirlerine haber verirler. Kuzenlerim sağolsun... Bizde haber taşıma ağı çok kuvvetlidir. Eh bir de geniş bir aile olunca.

8 yorum:

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Zeynepcim çok güzel bir doğum günü kutlaması yaşatmışsınız kızınıza...Hep böyle güzel günleriniz olsun :)
Melisa yazısı ve çiçek de harika...
Restaurant ve yemekler de çok hoş:)Afiyetler olsun.

Elifinelizi dedi ki...

canımsın nekadar anlamlı bir yazı olmuş yüreğimde yumuşacık bir his , yüzümde sıcacık bir tebessümle okudum sonuna kadar . Umarım bundan sonra sık sık görüşeceğiz :)
Bu arada yayınlamış olduğun resimlerden Melisa'nın odasının lila olduğunu gördüğüm için o tonlarda seçimimi yaptım. O gelen mis gibi kokuda Uludağdan sevgi ile dolu.
Gittiğiniz restorantın dekorasyonu etkileyiciymiş çokk. yemeklerde şahane görünüyor .
Ama en güzeli ne biliyormusun miniğim Melisanın yüzündeki mutluluğun ifadesi .
Sevdikleri ile uzun ve mutlu bir ömrü olsun inşallah

Burcu dedi ki...

canım tekrardan guzel melisa na mutlu ve sağlıklı şanslı bir ömür diliyorum :) ellerine sağlık Elifin tekrardan çok güzel olmuş vallahi ne güzel bir mutluluk o şok :))güzel haftalar canım sevgiler...

kara kitap dedi ki...

çok güzel bir sürpriz olmuş gerçekten.elifin elinin izi artık sizin evde de var. :)) ne güzel böyle şeyler yapabilmek.melisa'nın doğumgünü etkinliklerini de keyifle izledim.küçük prensese tekrar mutlu yıllar.gülümsemesi hiç eksik olmasın.

Çılgın Mevdoş dedi ki...

MUTLU YILLAR CANIM

hüznün tadı dedi ki...

Melisa'ya uzun güzel sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum.

Sihirli Günce dedi ki...

Nice güzel yıllar dilerim Melisa'ya..Gelen hediye,gidilen restaurant,yenen yemekler herşey çok güzel.

Didem Yazici dedi ki...

Zeynepcim, benim için yazdıklarını okuyunca gözlerim doldu sevinçten. Bende seni kızkardeşim gibi görüyorum. İyiki varsın. Cumartesi sizden çıktıktan sonra Deniz'e Zeynep'le yaptığımız sohbetin tadını hiçkimsede bulamıyorum demiştim. Sende üstüne bunları yazınca çok duygulandım.
Evliliğimin bana kattığı güzelliklerden biri de sensin :)