12 Nisan 2011 Salı

MELİSAMIN DOĞUM GÜNÜ HAZIRLIKLARI...

Melisa'mın bu cuma günü doğumgünü. Dört gözle bekliyor minik kızım 6 yaşını kutlamayı. Günlerdir soruyor, bana ne alıcaksınız, diye.  Her sorduğunda ,babamız, sana at alıcam, hatta seni okula almaya atla  gelicem, dıgıdık dıgıdık diyor. Kızdırıyor, Melisa'da bazen sinirden mızırdanmaya başlıyor, sonra kızım şaka yaptık diyoruz. Sonra yine soruyor, biz yine at aldık diyoruz, şaka yapıyorsunuz diyor, mantıklı gelmiyor tabii, ciddi olduğunu söylüyoruz, atlar çok yediği için artık sana fazla oyuncak alamayacağız, hatta burada bir oda lazım, senin odanı seçtik, senin hediyen olduğu için, birlikte kalıcaksınız diyoruz, ciddiye alıp mızırdanmaya başlıyor. Sonra şaka yaptık diyoruz. Ertesi gün yine soruyor. At diye cevap veriyoruz, sen yedirip sen besliyeceksin, elmalar samanlar, hatta yıkanması lazım diyoruz.... her defasında anlatacak hikaye ve senaryo buluyoruz, bu aralar iyi bir espri havası oldu aramızda. Babamızla konuşuyoruz mutfakta, neden aldın atı, nasıl sığacak bu eve, hem kokucakta... Melisa koşa koşa geliyor yanımıza :)  o kadar safki, hepsine gerçekten inanıyor gibi oluyor. Sanırım iyi rol yapıyoruz. En son olarak yarın sabah bu fotoğrafı gösterip, işte sana aldığımız at demek istiyorum :))
Üçümüzünde ortak olarak katılımının olacağı birşey aldık ona. ;)

Kızımın , doğumgünü için bu elbiseyi aldık. Her sene bir hafta önce kutlamalar başlanır, ev süslenirdi. Ama bende güç yok bu sene. Sadece balon aldık, onlardan şişirip asacağız. Fotoğrafta çok hoş oluyor.

Doğum günü davetiyelerini kendim hazırladım. Yarım saat içinde, çok sade oldu, ama benim hazırlamamdan son derece memnundu.

Benden yana anlatacak şeylerim var. Bu akşam 1 saat yürüyüş yaptım mesela. Çok iyi geldi. Tatlı bir yorgunluk ve sersemlik var üzerimde, bu yazıyı çıkarmış olmam bile mucize , ama minik kızım için yazmak istedim doğum günü haftasında...

18 Nisan'a da az kaldı. Arkadaşlığımızın, ya da flörtümüzün, ya da başlangıcımızın 20. yılını kutlayacağız. Ama sersemlikten ne yapacağımı bilemiyorum. Aslında kutlama da istemiyorum. Bizim için en büyük kutlama, halen eski günlerde ki gibi herşeyin taze olması ve şanslı ruhları taşıyor olmamız. Dün sohbet ederken bunu birbirimize itiraf etmek bence en güzeliydi.

Ara Güler'in imzam dediği fotoğrafı
Ara Güler kitabım keyifle devam ediyor. Aklımda kitapları ve yazıları ve hatta kendisiyle ilgili çok ilginç planlarım var. Çok fena sarmış durumdayım. İnsan kitabı eline alırken heyecanlanır mı, ben heyecanlanıyorum. Gerçi, herşey için adrenalin salgılıyorum şu aralar... ama olsun en azından beni çok mutlu ediyor.

23 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

Haydi bakalım bekliyoruz minik prensesin doğum günü şenliklerini atla ya da atsız:)))
Şimdiden nice yıllara diyeyim, Cuma günü yine kutlarız.
Bu arada sen daha iyisindir umarım...

laleninbahcesi dedi ki...

Ah işte şimdi ben Melissa kadar merak ettim hediyeyi. Elbisesi de çok şık.

Nice mutlu sağlıklı yıllar yaşlar diyorum. Keyifli başarılı hep sevdikleriyle dolu olsun yaşamı...
Bir kitabı okurken heyecanlanmak mı, ben ortam düzenlemesi bile yapıyorum:)) yüreğim pır pır ediyor, yeni bir kitaba başlarken. Uygun ayraç falan seçiyorum:))
Sevgilerimle

Aycan dedi ki...

Nica güzel yaşlara inşallar melisanın.Pek tatlı maşallah.


Sevgiler;

NİLAY YÜCENUR dedi ki...

canım şimdiden tebrik ediyorum yeni yaşınızı :) sevgiler..

Sihirli Günce dedi ki...

Ay ne heyecanlıdır o doğum günü kızı şimdi..Kıyafeti de çok cici.Doğum günü fotolarını da bekliyoruz biz;)

Meyra dedi ki...

ben şimdiden öpüyorum melissayı hediyeside pek bi cici:)) hem atlı spor kulübüne götürseniz saatlikte olsa ata binse Melissa güzel olmazmı zeynepcim? adrenalinin hiç tükenmesin..

Defne Soysal dedi ki...

Zeynepçim tebrik ediyorum. 6 yıldır sizinle olmak bile eminim onun için en güzel hediye. At demişken neden bir kardeş düşünmüyorsunuz. Alacağı sizin de vereceğiniz en güzel hediye. Elbiseye bayıldım. Bahardan dolayı bende aynı ruh halindeyim. Hele dışarı çıkarsam baharın güzelliği beni aşık ediyor. Malum aşık olunca neler oluyor:))Yılın en güzel ayı Nisan. Melissa şanslı bu güzel ayda doğduğu için çünkü bu ayın tüm güzelliklerini doğasına almıştır eminim. Göreceksiniz bak demedi deme. Sevgiyle, aşkla şansı daim olsun küçüğümüzün.

Ayla dedi ki...

Şimdiden mutlu yıllar Melissaya,inşallah çok mutlu olur tüm hayatı boyunca

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Zeynepcm Melisa'ya yazdığınız at hikayesi çok hoşuma gitti...ama yeter kandırmayın çocuğu daha fazla:)
Bakalım hepimiz hediyesini,tepkisini ve o günü nasıl geçireceğini merak ediyoruz.Umarım herşey onun hayal ettiği gibi güzel olur...Şimdiden tatlı kızınızın doğum gününü kutlar,şansının hep açık olmasını dilerim.

Tuna dedi ki...

Zeynepcim ben de Melisa'nın doğum gününü şimdiden kutluyorum.Nice yaşlar dilerim.Hep yüzünüzü güldürsün.At hikayesi de çok güzel doğrusu.Aslında siz ona hediyesini verdiniz bile.Hiç unutulmayacak bir doğumgünü anısı :))

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Tunacım, teşekkür ederim. Evet bu onun için hiç unutulmayacak bir anı olucak. Daha ne senaryolar türedi bilemezsin...
Natalicim, teşekkür ederim. At hikayesine kendide katılıp arada bir o da espri yaptı. Doğum gününü iki etapta kutlayacağız. Yarın okulda, sonra asıl doğum gününü de cuma günü evde annemlerle. Yarın hediyesine kavuşacak. Sabrın ve söz dinlemenin ödülünü alıcaz, tabii bizde :)

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Defnecim, güzel dileklerin için teşekkür ederim. Ama şu an kardeş için ne benim sağlığım uygun ne de çalışma hayatım, çok zor ve zahmetli büyüttüm Melisayı. Allah bana bir kolaylık sağlarsa, belki birkaç yıl içinde olabilir. Ama hiç gücüm yok..

Merhaba Ayla; güzel dileğin için teşekkür ederim.

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Meyracım, aman şu aralar adrenalin azalsın diye dua edelim. Beynim herseyı tehlıke ve tedırgınlık algılıyor, heyecanla bırlıkte carpıntı yapıyor. Adrenalını bastırmaya calısıyoruz... Ama kitapların kı en tatlı heyecanlar. Melısa'yı arada bır ata bındırmeye goturuyoruz. Burada carrefour'un otoparkında mınık bır cıftlık kurdular..

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Sevgili Aycan, Nilay ve sihirli günce, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.


Lale hanım, az kaldı hediyeye, yarın. Ne kadar heyecanlandınız. Beni de gülümsettiniz, kitaplarla ilgili duyarlılığınızı bende yaşıyorum. Hatta birazdan buluşucam kitabımla , randevulaştık :)

Sevgili Leylak dalı ; güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Ben daha iyiyim , bu ay sonu herşeyin daha yoluna girmiş olması gerekiyor.

Nihan SARI dedi ki...

Melisa ya nice yaşlar dilerim, hep mutlu olsun tatlı kuzu.sana ise çook sevgiler.:))

Buket dedi ki...

Demek Melisa koç burcu:) valla işin zor zeynep,benimde öyle pelinde aslan. yeni yaşı kutlu olsun prensesin, ben de merak ediyorum doğumgününü...

Elifinelizi dedi ki...

canım benim çok keyif alıyorum misafirin olmaktan :) 40 gün 40 gece sürsün doğumgününüz . bu arada elbise nasılda hoş . tam benim tarzım . Allah sağlıklı uzun ömürler versin kızına , hepbirlikte mutlu kalın

Elifinelizi dedi ki...

birşeyler sormak istiyorum mail adresinini göremedim?

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Elifcim, İstanbulda da misafirim ol. cok isterim. Güzel dileklerinn icin tesekkur ederim. mail adresim zeynep.ozmenunlu@gmail.com

Merhaba Buketçim, Evet melisa tam bir koç. Zor dimi, :)

Nihancım; çok teşekkür ederim..

Yeşim dedi ki...

:) ilahi tatlım at espirinize çok güldüm. Canım benim ne kadar da saf ve masum :) Elbisesi çok güzel annesi Melisa içinde çok tatlı olacak :) Şimdiden Melisa kuzusunun yeni yaşını kutluyorum. İnşallah sevdiği ve sevildiği bir hayatı olur :) Size de birlikte aşk ve mutluluk dolu nice güzel seneler diliyorum canım. Hep böyle birbirinize yakın olun :) Ara Güler'le ilgili planlarını da merak ettim ;)

Selin Ergeçer dedi ki...

Canimmm minik kizinin hayrini gor :) Allah saglik ve nese ile arttirsin yaslarini :))))

hüznün tadı dedi ki...

Siz ne uğraşıyorsunuz bakim Melisa'yla.Aslında Melisa'nın bir atı olabilseydi keşke. Nice mutlu yıllar diliyorum ona.

Deli Anne dedi ki...

Melisa'nın doğum günü şimdiden kutlu olsun. elbise hırka harika.. Kerim'in de bu haftaydı doğum günü.. Nisan çocukları ikisi de harika:)