19 Mayıs 2011 Perşembe

BANA SADECE YARIM SAAT ...


Bugün kızımla evdeyiz, dışarı çıkmadık. Evde vakit geçirelim dedi. Sabah sabah resim yapmak istedi. Canıma minnet. O kendi masasında oturdu, ben kendi masamda. Akrilik boyalarla epey vakit geçirdi, modern resim yapıyormuş :) Bende , 2 sene önce Ayvalığa giderken, çevrede ne kadar güzellik varsa, hepsini eskiz defterime geçirmeye çalışmıştım. Doğa güzelliği beni büyülemişti. Hani, nasıl ev dekorasyon dergileri var, bence doğa resimleriyle hatta ağaç fotoğraflarıyla dolu dergiler olmalı. Ağaç yapmayı çok seviyorum. Uzun bir süre ağaç eskizleri yapmıştım. Onlar çerçevelendi ve sergilerde satılmıştı. Elimde hiç kalmadı sanırım. Yenilerinin zamanı geldi, şimdilik bu 2 küçük suluboya. Yarım saat içinde bitti. Resim yapan arkadaşlardan yorum - eleştiri de beklerim. Resimlerin bitip bitmediğine daha karar vermedim. Malum resimler hiç bitmez.

10 yorum:

Leylak Dalı dedi ki...

İlkini çok sevdim ben, birlikte uzun yıllar geçirip de yaşlanıncı birbirlerine yaslanmış, hala ilişkilerini canlı tutmaya çalışan bir karı-kocayı hatırlattı bana:)

Nihan Sarı dedi ki...

ben çok beğendim ve bu sade haliyle kalmasını isterim. sana bu satırları açık penceremden içeri dolan havuz fıskiyesinin suyunun sesi eşliğinde yazıyorum. beyaz bir çerçevede olsunlar bu halleriyle.renkleri temiz kullanman ayrıca mutlu etti beni. ağaçları ben de çok severim. bu çalışmaya yanağımı dayayıp uyumak istedim.:)))))))bu arada feysini kontrol etsene..

Zeynep A. dedi ki...

Eline saglik!! çok güzel olmuslar!!

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Onlar senin ağaçların Zeynepcim oldukları gibi kalmalılar.Ruhları ,renkleri güzel zeytin ağaçları ,köklerini özellikle beğendim...Aferin sana!

hüznün tadı dedi ki...

Ben ilk resmi çok beğendim. Hüzün ve mutluluk y6anyana gibi. Sevdim...

Didem Yazici dedi ki...

Çok güzel resimler Zeynepcim, çok beğendim ikisinide. Ellerine sağlık :)

laleninbahcesi dedi ki...

Çok mahalle baskısı altında kaldım:)) Hemen hemen yaşdaşlarım olan Leylak Dalı ve Hüznün tadı birbirine yaslananları seçmişler , birbirine destek olmak falan deyip bir misyon yüklemişler ağaçlara...Ben Ayrım yapamadım.
Topkapı Sarayının bahçesinde bir kaç ressam var,suluboya resimleri orada hem yapıp hem satıyorlr. Ne zaman gitsem onlara mutlak uğrar, izlerim...
Sevgimle

Çılgın Mevdoş dedi ki...

ÇOK GÜZEL OLMUŞ CANIM YA HEP KISKANMIŞIMDIR GÜZEL RESİM YAPANLARI ÖNÜMÜZDEKİ KIŞ RESİM KURSUNA GİDEYİM DİYORUM .ELLERİNE SAĞLIK

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Ben şu an ikisini birbirinden ayıramadım.
Nihancım, duygularını ne güzel ifade etmişsin. Belki bu ay sonunda ki resim kurasında bunlardan biri sana çıkar, yanağına dayar uyursun.
sevgili Lale hn. sizin yorumunuzu okuduktan sonra , işyerinden kalkıp dosdoğru Topkapı sarayına gitmek istedim. Önümüzde ki ay Pakistan'dan arkadaşım gelicek, onu gezdirirken mutlaka uğramak istiyorum oraya.

Esmir dedi ki...

Her iki resimde çok güzel olmuş...üstteki resim daha tepelik bir yer!rüzgara ve yağmura karşın dimdik ayakta 2 ağaç!sırt sırta destek olmuşlarlar birbirlerine; iyi günde kötü günde:hüzün ve neşe yanyana... ve alttaki resimde daha açıklık ve daha aydınlık bir günü yansıtmış!..bulundukları coğrafya daha korunaklı, hayatlarından memnun keyifli ve sımsıkı birbirlerine dayanmış 2 ağaç..neşeli renkler var..:)

ben böyle hissettim resimlerinize bakarken, bunları yaşadım o resimlerde!..bilmem!..yaklaşmış mıyım vermek istediğiniz mesaja!:)

Ellerinize sağlık...tema, renkler ve fırçalama tekniğiniz ile çok uyumlu olmuşlar..

İyi haftasonları dilerim..Esen kalın..