Kimyam bozuldu bugün.

Yarın, Melisa'yı ilkokula yazdıracağız. Çok düşündük. Etütlü olsun olmasın, o okul olsun, bu okul olsun derken, en sonunda gideceği okula karar verdik. Kaç gündür, heyecan bastı beni. Nasıl büyüdüğüne takmış durumdayım. Daha düne kadar emiyordu, altı bezleniyordu. Benim minicik kuzum, sütüm, kalkıp ilkokula gidecek.  Bugün Didem bu resmi bulmuş, dosyalarının arasında, bana gönderdi. 2 yaş doğumgününde çekilmişti bu resim.  Benim için bir anda, işe dalmışken çok büyük sürpriz oldu. Düşüncelere dalmışken kimyam bozuldu.
Yarın okula gidilecek kayıt için, ama ben gidemiyorum. Gözyaşlarımı tutamıyorum çünkü. Sanki gerçek dünyaya teslim edecekmişim, bende teslim olacakmışım gibi geliyor. Kendi adıma da sanki benim için uzun bir mücadele başlıyor gibi hissediyorum. Dedim ya kimyam bozuldu.

Yorumlar

Sanem dedi ki…
minik kuş ilkokulla tanışacak demek. ne gurur verici. ne büyük bi mutluluk senin için. güzel düşün, güzel olsun herşey. sevgilerimi yolluyorum.
Defne dedi ki…
Ben de kızım ilkokula başladığında çok duygulanmıştım.O günü hiç unutmadım.Sen de unutmayacaksın.
hüznün tadı dedi ki…
Ana kucağından ayrılış başlıyor böylece. Önündeki tüm eğitim hayatı mutlulukla gider inşallah.
birgünlük dedi ki…
ne değişik bir andır o.
kaç yıl geçti hala dün gibi hatırlarım ilkokula başladığım günü.
okula başlayınca daha bir değişecek her şey, şimdikinden daha fazla arkadaşı olacak mesela.
eylül'e kadar alışırsın belki bu fikre. :)
New York'tan dedi ki…
Hayirli olsun simdiden :)
Ayla dedi ki…
Tüm eğitim hayatı boyunca çok başarılı olur inşallah.O gün gelip çatınca ben hooppp bayılırım herhalde
HaNdE... dedi ki…
bende şimdiden düşünüyorum !! zor dimiii :(
Aycan dedi ki…
Allah melisacığımın yardımcı olsun,su gibi okusun okullarını.

Sevgilerimle;
Anne İş'te dedi ki…
Hayırlı olsun;yeni bir dönem,yeni heyecanlar...
Ülkü dedi ki…
Hayırlı olsun eminim ki çok güzel geçecek o yıllarda dahada büyüyecek kızımız ve onunal gurur duyacağız :) sevgiler endieş etmeyin lütfen :)
Syhn dedi ki…
allah kolaylık versin bimteyecek olan maratonun ilk etabındasın :))
MAVİANNE dedi ki…
canım çokk haklısın maraton şimdi başlıyor
ilkokuldan sonra çocuklar bir büyüyor ki şaşırıyorsun
çok önemli tabi hayatlarındaki bu adım
başarılar diliyorum
size de kolaylıklar
thalassapolis dedi ki…
Of o günler geldi mi? Seni çok iyi anlıyorum henüz kızım küçük olsa da o günleri düşündükce daralmalar basıyor. Allah kolaylık versin herşey iyi olsun Melisa'nın eğitim hayatında hep başarılı olması dileği ile
Buket dedi ki…
inşllh seçtiğiniz okul hayırlı olur, artık büyüdüler.ve zaman hızlı akıp geçiyor.ben de üzülüyorum aslında.sanki doya doya kızımı yaşayamıyorum gibi geliyor..
laleninbahcesi dedi ki…
öncelikle eğitim öğretim dünyasına hoş geldiniz. Biz çok şükür eğitilenlerden , eğiticiler sınıfına geçtik ama aynı heyecenları yaşıyoruz. Bu cumartesi kızımın öğrencilerinin yıl sonu göstersini ben de aynı heycenla bekliyorum mesela veliler gibi:))

Ayın biri kilisesini sormuşsunuz...Yeri çok kolay...Unkapanı Atatürk Bulvarı üzerindeki İstanbul Manifaturacılar çarşısının tam arkasında.İMÇ ye geldiğinizde kime sorsanız gösterir. Tabi artık önümüzdeki ayın birini bekleyeceksiniz...

SEVGİLERİMLE
Didemin Guncesi dedi ki…
Zeynepcim, biz aslında anaokuluna küçücük yaşta kuzularımızı teslim ederken gerçek dünyaya teslim ettik. Hala aklıma geldikçe içim acıyor. Küçücüktü kuzularımız, sıcacık evlerinde anneleriyle birlikte yaşamaları gerekirken, popolarında bezleriyle başladılar anaokuluna. Emre katı gıda yemeyi okulda öğrendi. Arkadaşlarıyla oyuncaklarını paylaşmayı öğrendiler, annelerinden ayrılıp, öğretmenlerine güvenmeyi öğrendiler. İlkokula başlamaları daha kolay olacak yavrularımız için. Bizimde daha çabuk kabulleneceğimize inanıyorum :)

Popüler Yayınlar