9 Temmuz 2011 Cumartesi

AKÇAKESE'DEN BİR GÜN

Karadeniz'in güzel sahillerinden biri Akçakese. Bir kaç senedir, haftasonları günü birlik oraya kaçıyoruz. Sadece denizi değil, manzarası da çok güzel . Bazen çok dalgalı oluyor. Denize girip dalgalarla sahile kadar eşlik ediyoruz köpüklerle birlikte. Denizi havuz gibi şeffaf. Şemsiyenin altında yatıp denizin sesini dinleyip, gökyüzünü izlemekte çok güzel .

Yanımıza ıcecube'umuzu alıyoruz. İçeceklerimiz, sandviçlerimiz, meyvelerimiz. Ekstralar, çekirdek, çikolata, cips..Bunun yanında tabii, Melisa'nın istekleri bitmez. Bende yeni gelin gibi, sürekli hizmet halinde, su, meyve, çöpleri topla bir yere, bardağı uzat, ıcecube'un agzını kontrol et. Cips yedi, elini sil, sonra meyve ister, sonra su. Bu arada sık sık kumla oynuyor deniz kenarında, kremlemeyi unutma, anne tuvaletim geldi, hadi denize girelim. Her neyse 5-10 dakikalık aralıksız yatışlar bile çok iyi geldi. Terapi gibi.


Yolunuz oralara düşerse, Şile'ye sapmadan devam ediyorsunuz. Kabakoz köyünü geçiyorsunuz, akçakese.
Denize girdiğimiz yer Yeşim camping'in olduğu yer http://www.yesimcamping.com/ Kayalık ve manzara  fotoğraflarım çok güzel olmadı bu sefer paylaşmak istemedim. Bu sayfadan bakabilirsiniz. ve hemen arkasında Woody ville tatil köyü var, bungalowlarda kalıyorsunuz. http://www.woody-ville.net/ .
Herşeye rağmen, duruluk, sakinlik, huzur :)

9 yorum:

colette dedi ki...

Zeynepciğim gerçekten çok huzurlu çok güzel bir yermiş. Orada olasım geldi.

Deli Anne dedi ki...

Bize günübirlik tatiller kaldı.. hemen listeme ekliyorum:)

laleninbahcesi dedi ki...

Günübirlik gidip dönmüştük bir kez oraya...
Kim ne derse desin Karadenizin dalgalarında insanda ki negatif enerjiyi alan bir şey var.... Döve döve yola getiriyor olmadı:)
Sevgimle

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Ah! çok beğendim,dalgalı denizi çok severim,oyun çok güzel olur ama yüzmek isteyenler sevmez....
Yeri çok beğendim hemen Murata sorup int.sitesini açtım,gerçi size daha yakın bize biraz uzak ama belki bir gün gideriz.
Sizin için sevindim , belliki sanada iyi gelmiş , tabii Melisa hanıma da:)))

hüznün tadı dedi ki...

Denizi dalgaları özledim. Şimdi orda olmak vardı.

Sihirli Günce dedi ki...

Çok güzel yermiş gerçekten.Yakın olması da cezbediyor insanı.Aklımın bir köşesine yazdım burayı:)))

cafenoHut dedi ki...

Bak hiç bilmiyordum burayı. Günübirlik tek gittiğimiz yer Şile'deki Fener Motel'di yıllarca:)

Şimdi Fırsat buldukça Altınoluk'a gidiyoruz haftasonları ama oradada tüm gün deniz kenarında yatıp herşeyi unutup dinletmek olmuyor.. Çok güzelmiş burası..
Teşekkürler.

Buket dedi ki...

ben biliyorum burayı:)) biz de voodyville de kalıyorduk.ama ne zaman gitsek dalgadan giremiyorduk.ama gerçekten de güzel yerler.çok güzel taşlar vardı, hep toplamıştım..

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Önümüz Ramazan, ben herkese Ramazan'da gitmeyi tavsiye ediyorum. Geçen sene Ramazan'da da gitmiştik. Kimse yoktu. Bir kaç aile ve deniz sadece sizin. Deniz nasıl karşılamıştı bizi. Elimizden çantaları bırakıp, üstümüzü çıkarıp direk denize koşa koşa girmiştik. Hiç unutmuyorum o günü.