GÜLMEK İSTEYEN BURAYA .....BÜYÜMÜŞMÜŞ...

Sürekli pazarlık halinde olan Melisa, ders bitince Playstation oynamak ister. Bende çok yorgun olduğunu, hatta gözlerinin altının çöktüğü için, bu akşamda erken yatmazsa yarın çirkin olarak uyanacağını söyledim.
Oynamak istiyorum, oynıycam, seni dinlemiyorum, ağlama mızırdıtılar derken, isyan etti bizimkisi...

" Sen artık beni sevmiyorsun, ben de seni sevmiyorum, bir daha öpme beni"
" Ps. oynamaya izin vermemem sevmediğim anlamına gelmiyor kızım, çok yorgunsun seni düşündüğüm için izin vermiyorum, uyuman lazım."
" Beni düşünmene gerek yok, ben artık büyüdüm, büyümedim mi diye düşünüyorsun, yanılıyorsun , büyüdüm işte..... hüüüü.... hüü.... Playstationda oynarım, kahvede içerim :))) , büyüdüm artık ben..."
" Naparmışın tekrar et bakayım, tam anlamadım ne demek istediğini ( emin olmak istedim, kulaklarıma inanamadım, kahve içmeyi büyümek olarak görüyor :)))
"hüüüü.... dinlemiyorsun... ben artık büyüdüm... playsation oynamaya kendim karar veririm, istediğim zaman oynarım demek istiyorum, kahve de içebilirim " .... durgunluk, anlayıp anlamadığımı anlamak için yüzüme baktı, baktı.... tekrar baktı... ben cümle ararken...

" Hatta gel elimi öp, ben büyüdüm artık ..." diye elini uzattı bana :)) Kaşlarımın çatıldığını görünce, gülmeye başladı cimcime...

Yorumlar

huyumkurusun dedi ki…
Çok tatlı maşallah.Büyüyünce de keşke çocuk kalsaydım diyecek.Biz insanlar böyleyiz.Çocukken büyümek.Büyünce çocukluğa dönmek isteriz.
HYPATİA dedi ki…
Çok tatlı gerçekten...yerim ben onu büyümüşmüş :) benim öğrencilerimde yarışıyor kendi aralarında öğretmenim ben arkadaşımdan daha büyüğüm(uzunluk kastettiği) çünkü daha çok süt içiyorum sizi geçicem hihaha gibi laflar dönüyor :D
okuyan dedi ki…
canım benim:)) maşallah...
A-H dedi ki…
buyuyunce gorecek aslinda gercekten pek matah birsey olmadigini, o zaman da ah keske hep cocuk kalsaydim der :))
laleninbahcesi dedi ki…
Annesi siz artık karşılıklı bir kahve için...

Büyüklerle küçüklerin derdi hep aynı, ikisi de birbirinin yerinde olmak istiyor.

Sevgimle
annemahsustan dedi ki…
Çok güldüm okuyunca, bizim çocuklar da o an işlerine hangisi gelirse onu tercih ediyorlar, büyümek gerekirse büyüdüm oluyorlar, bebekler yapar bunu dediğimizde de ben zaten bebeğim diyorlar: )
zeynep dedi ki…
uyuduklarında nasıl melek oluyorlar , dayanılmaz güzel oluyorlar değil mi ? işte bu hallerine bayılıyorum ...
sevgiler...
Hande dedi ki…
Bu büyüme mücadelesi bizde de var :)Öyle komik, ilginç diyaloglar çıkıyor ki ortaya,inanmak zor oluyor :)
Bizler de böyle büyüdük, büyüme heveslisi. Ne de güzel uyumuş:)
Elifinelizi dedi ki…
Melisa bu her türlü bombayı beklerim ondan ben .
Emin ol bizim bile atladığımız , farkında olmadığımız öyle şeyleri takip ediyorki :)
Ama büyümesin o , hep böyle çocuksu haliyle kalsın
Deli Anne dedi ki…
Ayy ayy! iyi ki varlar değil mi Zeynep'im.. artık ben Teoman'ın cümlesini söylüyorum çocuklarıma: hem yara bandım, hem yaram:)
cafenoHut dedi ki…
5-6 aya kalmaz fal bakmaya da başlayabilir dikkatli ol:)
Eren dedi ki…
kızınız çok şeker maşallah:) anne kız çekişmesi kaçınılmaz oluyor ama ne güzel sizin çekişmeleriniz neşeli bir ortam içinde geçiyor:))
Ricardo Miñana dedi ki…
Hola preciosa entrada,
que tengas un feliz comienzo del año.
un abrazo.
Aslı dedi ki…
Şimdi bilmezki daha büyümenin ne kadar sancılı oldugunu. Bu yaşlarda hep büyüdüklerini söylerler, olsun :)
A-H dedi ki…
Yeni yil kartin dustu posta kutuma ve beni cok cok mutlu etti, tesekkurler :)))
Çılgın Mevdoş dedi ki…
Şimdiki çocuklar böyle maşallah birden büyümek istiyorlar .Çok akıllı nazar değmesin sonunda iş tatlıya bağlanmış sevindim .
Buket dedi ki…
zeynep bunlar büyüyünce biz ne yapacağız, şimdiden düşünüyorum. ama kahve içme tutkusu pelinde de var. bize kahve yapınca ona da bizimki gibi fincanlara nesquikten yapıyorum :)
büyüsen de sen benim her zaman bebeğimsim dedikçe, anne sen anneanne olsanda ben sana baksamda ben her zaman senin bebeğin olucam dedikçe, hayatımın son zamanları gözlerimin önüne geliyor sanki.. şimdi ne kadar sinirlendirse de beni, o benim her zaman bebeğim :)
maviii dedi ki…
merhaba malaşh zeynepcim kızına :) blogunu gezerken bu post çok dikatimi çekti benimde kızımın ismi melisa ve melisaya çok benzetim kızı karakterini halbu ki kızım 3.5 yalında sanırım ablasına çekicek:))
allah saglık sıhat versin evlatlarımıza herşey onlar için
sevgiler cnm :)
daha kahveye var:))

Popüler Yayınlar