27 Mayıs 2012 Pazar

LUNAPARK MI, LÜLEPARK MI...


Bir çocuğun en çok istediği şey nedir küçükken, en çok neyin hayalini kurar, en çok neyi hatırlatır, neyi tutturur, tuttururdum, tuttururduk. Tabii ki Lunapark. Melisa'nın deyimiyle Lülepark. Geçen yaz gittiğimizde başımızda boza pişmişti bu Lunapark'ta. Çok sıcak bir gündü ve saklanacak, oturacak , duracak gölgelik hiçbir yer yoktu. O gün iyice yorulmuş ve yorulmuştuk.

O günden beri de bu sene 1 Mayıs'a kadar, hiçbir haftasonu da uygun bir gün değildi tekrardan Lunapark'a gitmek için. Haftasonları böyle yerler çok kalabalık oluyor. Bütün kış, yağmur, soğuk, ılık hava, güneşli bulutlu demeden, Melisa her haftasonu kapıdan dışarı çıkarken mutlaka Lunapark'a da gitmek istediğini hatırlattı bize. Bizde her defasında geçerli nedenini hep açıkladık, gidemedik.


Yine sıcak bir gündü. Serinlik katsın diye çoğu fotoğrafı siyah beyaz kırmızı çektim. Şimdi de yine yüzlercesinin arasından ayırım yapamadım :)
1 Mayıs'ta gitme imkanı olmuştu ve en çokta çarpışan arabalardan keyif aldılar baba kız. Bu arada , Pendik Kurtköy Viaportta bu açık Lunapark. Yolu geçenlere tavsiye edebilirim. Bostancı'da ki gibi fahiş fiyatlı değil en azından.
Büyük küçük herkesin tek ortak eğlencesi ve lunapark'ın en keyiflisi çarpışan arabalar....


Küçüklüğümde, bir tek Avrupa yakasında Maçka'da Küçükçiftlikte lunapark vardı. Sirk'te geldi mi oraya gelirdi. Fotoğraflarımı bulsam onları da yazacaktım, başka zamana artık.

4 yorum:

Selin Ergeçer dedi ki...

Maçka Küçükçiftlik lunaparkıııı.... :)))) benim küçüklüğümün lunaparkı, ne çok giderdik, ne çok götürürdü bizimkiler beni oraya :) o günlere döndüm resmen, bir garip oldu içim :))

Didem Yazici dedi ki...

Emre'de Nuna Park diyor :)

laleninbahcesi dedi ki...

biz de Küçükçiftlikte ki Luna parka ve sirke giderdik.
veee lüle park tabiki. Benim kardeşlerim lüle park derdi hep:)

didem dedi ki...

Lule parki kim sevmez. Nasil da gozlerinin ici gulmus tatli kizinin. Oh cok iyi yapmissiniz!