27 Haziran 2012 Çarşamba

AKÇAKESE'DE BAŞLAYIP, BANDIRMA'DA DEVAM EDEN BİR HAFTASONUYDU...

Bu haftasonu yoğun 2 gün geçirdik. Cumartesi günü Akçakese sezonunu açtık. Yaza girdiğimizi anlamış olduk. Deniz çok güzeldi. Dalgasız, sessiz, sakin bir kumsaldı. Oranın büyüsüne kapıldık yine hep birlikte. Güneşin, rüzgarın , deniz ve kitap kokusunun keyfini çıkardım. Her anından faydalanan Melisa oldu tabiiki.
Melisa için günün özeti ; Her gidişte, bir kere kale yapılır. Çukur kazılır, içine kovayla su taşınır. O çukur yıkılır sonra yine çukur kazılır, içine oturulur ve gömülür. Şimdi sırada ne var. Denize gir çık, kurulan, mayo değiştir, yağlan, otur kumla oyna, yine suya gir, kurulan, mayo değiştir, uzan, karnını doyur, denize gir çık, kurulan, mayo değiştir, yağlan, otur kumla oyna,  denize gir, çık, bu arada araya serpiştirme, tuvalete git, milyon kere denizden su taşı, kollukları sok çıkar....
Artık bu kadar şey arasında ne kadar dinlenebilirsem :)....Günün sonunda, eve döndükten sonra, hazırlanıp amcam ve babamla buluşmak için, Şişli'ye gittik. Oradan da Bandırma'ya doğru yola çıktık. Babaannemi özledik, merak ettik. Son günlerde güçten düşmüş , çabuk yorulmaya başlamış. Uzak olması hayli üzücü. Ama bu sebeble bile olsa, ailece bir araya gelmek tesellisi.
Herkes tam olsa daha mutlu olurduk tabii. En azından babamlar 3 kardeş bir araya geldiler. İkisi eksikti. 3 kuzen bir araydık sadece ve 2 de torun çocuğu...
Ama , babam ve amcamla şehirlerarası seyahatte benim için güzel bir anı oldu. Köfteciler, zeytinciler, kahve , çay molaları...


Melisacım bu günleri dün gibi hatırlayacağına eminim.
Ben senin yaşındayken yaşadıklarımı halen hatırlıyorum. Senin çoğu çocuktan farkın bir ninen olması.

Geri dönüş yolculuğu her zaman üzücü, ama ne yapalım, payımıza düşen bu.

6 yorum:

Buket dedi ki...

yine yoğun bir haftasonu geçirmişsiniz bakıyorum:) ama artık kızların fazla derdi yok değil mi? hala ağlamalar sızlamalar oluyor bizde ama ben memnunum :)

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Dolu dolu bir hafta sonu olmuş, en çok da Melisa eğlenmiş galiba:))
Fotoların çok güzel...

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

buketcim, yaz nasıl bitecek bilmiyorum. Yaz okuluna gidiyor. Orada yoruluyor. birkaç gün evde dinlenmek istiyor. ama anneanneyle olmuyor. karamursele gelıcek sanırım babaannesinin yanına, kuzenlerıyle bırlıkte. belkı uzun kalır. ben hafta ıcı aksam gelır, sabah erkenden donerım. benım yoklugumu hıssetmeden bıtırmeye calısırız gunlerı... her turlusu sıkıntı. nasıl ıstır bu..

Natalicim, Melisa için herşey macera... herşeyi keyfe çevirmeyi iyi biliyor.. gezmeye hiç hayır demiyor.

Buket dedi ki...

aa demek buraya gelecek:) valla riskli bir şey olmasa yani ben çok evhamlı olmasam alıp tüm yaz bizde kalır. artık kavga mı ederler, anlaşırlar mı bilmiyorum ama babanne de bıkarsa ben buradayım :)

servis dedi ki...

Bloğunuzu Prefabik fiyatı olarak paylaşımlarınıza çok ilgi duyduk. Paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.

Kokosss ;))) kelebek dedi ki...

melisa sen ne tatlısınnnn :)) bu seramonıyı hayalllll ettımmm :))) kos denız kum :)) hahah ay masalah sıze ya ınsallah benım kuzmda bıraz daha buyuyunce daha rahat olacakkk :)) aılenızle bulusmanız ne guzel..mutluluk verıyor boyle tablolar:)