5 Ağustos 2012 Pazar

TAKSİM, İSTİKLAL CADDESİ, KİTAPLAR, ARKADAŞLAR


Dün, Didem ve Natali ile buluştuk. Didem'le sabah Kadıköy'de Beşiktaş iskelesinde buluştuk. Vapur keyfi yaptık, sohbet ettik, çocuklarımızı çekiştirdik. Beşiktaş'tan Taksim'e çıkıp, Natali ile Fransız konsolosluğunun bahçesinde ki kafede buluştuk.
Bahçede oturduk,siparişlerimizi verip, güzel güzel sohbet etmeye başladık.

Her masada begonyalar vardı. Çok zarif duruyordu.

Birden yağmur yağmaya başladı. Kafenin içine kaçıştık. İçerden dışarıyı izlemek çok keyifliydi ama, yağmur içeri girmeye başlayınca, özellikle bizim oturduğumuz yerin tavan kısmından sular girmeye başladı. Servis zaten kötüydü, garsonlarda tavandan gelen suya çözüm bulmakta geciktiler. Yerler, masamız ıslandı.


Natali'nin şemsiyesi imdadımıza yetişti. Yağmur dinene kadar oturduk. Sonra çıkıp İstiklal Caddesinde yürüyüşe başladık.  D&R 'a Can yayınlarının kitapları için uğradık.
Lale hanımın aldığı kitapları buldum. Onun seçimine ve zevkine güveniyorum.
En önde ki kitabı bir evvelki alışverişimde almıştım.
Bu sene Can yayınlarından epey pay düştü bana.
Yine bir evvelki alışverişimden geriye kalanlar.
Kitapların konusunu okudukça paylaşayım daha iyi olucak.


D&R'dan sonra, Galatasaray'a doğru yürürken çok zevkli bir takı dükkanına rastladık. Natali oradan bana , takmaya cesaret edemediğim bu büyük küpeleri aldı. Kelebek yüzüğümle birlikte takım oldular.


Tam karşı köşesinde ki Yapı Kredi Yayınlarını ziyaret etmeden olmazdı. Melisa'ya oradan bu  kitapları aldım. 1. sınıfı bitirenler için, hem anlatımı, hem yazımı, hem sayfa sayısı gayet uygun. Didem sayesinde bu kitapları tanıdım. Daha evvel farketmemiştim. En öndeki kitabı D&R'dan aldım.
Ama şunu söylemeliyim ki, kitaplar o kadar albenili ki, bana da okumak keyif verecek. Dün akşam Denizi Düşleyen Prenses'i bitirdim bile. İçinde ki resimler süper.

Melisa'da kitaplarını çok sevdi. Benim, bloğumda okuduğum kitaplardan bahsettiğimi bildiği için, şimdi sordu, anne benimde bloğum olsa, ben de kitaplarımı yazsam. Uğraşabilir miyim bilemiyorum. Özet yapması için iyi olabilir belki. Şimdi isim düşünmeye başladı.

Günün devamını Didem'le birlikte Galata'da geçirdik. Galata kulesine çıktık, İstanbul'u gözledik.
Paylaşılacak çok fazla fotoğraf var. Onu bir sonra ki yazıya...

İyi Haftasonları..

13 yorum:

reyhane dedi ki...

Ne güzel kitaplar sefanız olsun

Hayal Kahvem dedi ki...

Hımm. Şimdi yağmur biraz bozmuş bu güzel buluşmayı diyecektim ama demiyeyim Zeynep, yağmur küser bana sonra:) Özel bir bağ var yağmurla aramızda:) Merak etmeyin, kulağını bükeceğim ama.. Azıcık:))

Buket dedi ki...

off ben de sizle olmak isterdim :( bakalım kısmetse sonbahar sezonunda istanbul turu yapacağım kendime. bırakacağım buraları, istanbul beni çağırmaya başladı bile. çokta güzel kitaplar almışın, bol okumalı günler diliyorum canımm..

Nesrin dedi ki...

merhaba
ne kadar güzel zamam geçirmişsiniz. böyle güzel bir cafede iyi çalışanların olmaması biraz kötü olmuş :( resimleri merakla bekliyorum . sevgiler

Semi M.Eller dedi ki...

Yagmur belki biraz rahatsizlik vermis ama olsun, gene de güzel bir gün olmus belli ki:)
Benim kücük oglum da 1.sinifi bitirdi. Ama okumasi icin okuldan da yaz kitaplari vermisler. Onlari bitirsin de ben de ugrarim kitapciya:)

laleninbahcesi dedi ki...

Umarım seversin kitapları Zeynepcim.
Fransız Konsolosluğunun bahçesini ben de çok severim. En son Zero ile sergi gezmiştik orada. İsviçre seyehatini yap gel anılarını dinlemek için buluşalım.

gülşah dedi ki...

Ne güzel keyifli birgün olmuş. Bol sohbetli ve kitaplı.
İyi günlerde keyifle okuyun kitaplarınızı.
İyi haftalar.

Defne Soysal dedi ki...

Zeynepcim harika bir buluşma olmuş, koyduğun fotolarla sizinle olmuş kadar oldum. Sana iyi yolculuklar cebinde bol fotoyla ve sevinçle dön.sevgiler DS

Syhn dedi ki...

yapı kredş yayınları çok severim harry potterden mütevellit :D

şemsiye çözümünüz ilginç ve hoş ;)

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

syhn; ben orada kendimi zor tutuyorum. elime alıp alıp bırakıyorum. su an bır kampanyası var. 4 kıtaba, 5. sı hedıye hemde +%15 indirimle..

Defnecim merhaba, Natalide yazmıs az evvel, onun anlatımı da guzel, gezinin devamı da güzel olmus. Ben de Galata ile devam edicem.

Merhaba Gülşah, Kitap indirimleri bol bu aralar, değerlendirmek lazım.

Lale ablacım, umarım bir aksilik olmaz, vize için konsolosluğa gittim, gişe memuru, hesap defterime taktı. yetersiz dedi durdu. sinirim bozuldu. umarım bir aksilik olmaz gitmemde.

Merhaba Semi, bu kitapları çok sevdi kızım, şimdiye kadar aldıklarımdan daha keyifli okuyor.

Merhaba Nesrin, bu akşam tüm zamanımı fotoğraflara ayırdım, hazırlık bitti, ama bende bittim...

Buketcim, Ben de halen karamürseli sayıklıyorum biliyor musun... sakin bir hayat var orada. senin daha cok etkin olup, yon verebileceğin.

Hayal kahvem, yağmuru bende cok severim, ama mahsur bırakması hos olmuyor.

reyhane ;indirimleri değerlendirmek lazım yazın...

Burcu dedi ki...

Ne güzel bir hafta sonu olmuş :) kitapları ben de not edeyim hem seninkileri hem Melisa ya aldıklarını yeğenim için :) ah ah kıskanıyorum bunları bir tanışamadık diye :) sevgiler Zeynepcim öpüldün...

ilknur AKPINAR dedi ki...

bahçeyi görünce ne kadar harika dedim ama sonradan kötü olduğunu anladım :)
sevgiler dilerim

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Merhaba İlknur. Ama mutlaka güzel bir havada gidip tadını çıkar derim.


Burcucum, gelmeyi planladığın tarihi önceden bildir, mutlaka hep birlikte bir program yaparız..