21 Eylül 2012 Cuma

SWİSS MİNİATUR / LUGANO

 İtalyan kesimine gitmek istiyorum dediğimde, teyzem, Swissminiatur'a götürürüm sizi , Miniatürk gibi bir yer , demişti. 100 fazla model ve her biri 1:25 ölçüsünde , ve özellikle İsviçre'nin doğal karakteristik özellikleri ile birlikte yapılmış.Gezmek bir süre sonra hem bedensel , hemde zihinsel olarak yorucu geliyor. Fotoğraf makinamın 2 şarjıda bitti, eşimin bilgisayarıyla çekimlere devam ettik. O resimler burada yok ama. Oradan aldığım küçük bir katalog yardımıyla size orayı anlatmaya çalışacağım, ama bence sadece görsellerde yeter.
 
Lozan katedrali. 1275 yılında yapılmış.William tell


 Heidiland deniyor buralara, Appenzell . Gidemedim, çok büyük kayıp oldu benim için. St Gallen'e yakınmış. İsviçre köy evlerinin bulunduğu tipik İsviçre köyü.
 Yok yok ben bu kadar resmin altına, neresi neresi yazamıycam, pes ediyorum :) Kitapçıktan bulmakta zor geldi. Her kale , katedral birbirine benziyor. Gezerken elimizde kılavuz çok rahattı. Ancak gerçekten gördüğümüz yerler aklımızda kaldı. Onun dışında görsel şölen.
 
Bu fotoğraf çok iyi oldu. Bir evvel ki San Salvatore tepesine tırmanan tren. Eğimi çok güzel ifade ediyor.
6 yorum:

coletté dedi ki...

Zeynepciğim İsviçre postlarının hiçbirini kaçırmadım ,tek tek fotoğraflarda kaybolarak izledim,okudum. Ben İsviçre'de Heidi olmak istiyorum. Yeşile dağlara göllere aşığım! Çok teşekkürler bu güzel postlar için,daha olsun daha okuyalım!

Didem Yazici dedi ki...

Birkac yil once isyerinden arkadaslarim gitmisti. Fotograflarina hayran kalmistim. Senin fotograflarinda harika !

Asis dedi ki...

Seksenli yıllarda gitmiştim ,cok olmuş unutuyor insan.O zamanlar dijital kamera yok iki uç film bitirmiştim sanırım.Ama o kadar resim sonra kayboldu :( şimdi nostalji yaptım sayende :) İsvicre cennet gibi bir ülke tabii iklim önemli sürekli yağmur yağan bir yer nasıl yeşil olmasın.Ama düzen temizlik de var bence bütün Avrupa ülkelerinden daha düzenli ve temiz.Tabii burda yaşarken insan is güç derken haftasonu dinlenmek istiyor.Tatil başka insan o moda girince dere tepe gezse banamisin demiyor ;) ben oyleyimde..Cok guzel bir tatil olmuş resimlerde harika,sevgilerimle.

Gülsen dedi ki...

Çok ama çok güzeldi :)

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Vallahi gerçeği ayrı güzel bir şehir, minyatürü ayrı :)ne diyeyim ki?

Leylak Dalı dedi ki...

Bu ne ya? İnsan aklını yitirir bakarken:))