17 Kasım 2012 Cumartesi

KİTAPLARLA TERAPİ

Aylardır ne doğru dürüst okuyabiliyorum, ne de Tv izleyebiliyorum. İş yerinde motivasyonumunda yerlerde. Çok söyleniyorum kendi kendime. Sanırım ciddi bir yorgunluk peşimden geliyor. Geçen hafta içi bir gün ofiste bütün masamı boşalttım. Masam bomboş sadece kalemlik , bir resim çerçevesi, hesap makinası... Kendi kendime dedim ki, ben bugün işe başladım. Herşeye sil baştan başlıyorum. 14 sene aynı yerde çalışınca, değişiklik gerekiyor. Stres zaten hergün dizboyu.


Bu hafta biraz daha fazla okumaya vakit ayırmaya başladım.
Kirpinin zarafetine önceden başlamıştım. Diğer iki kitapta okunmamış kitaplarımın arasındaydı.
3 tane farklı kitap ve hatta daha fazlası birden okunmakta. Bu şekilde daha keyifli oluyor.
Kirpinin zarafeti bir çırpıda yarısına geldi. Başlarda bazı cümlerleri ikişer defa okuyordum, ama sonrası çözüldü. Filmini de merak ediyorum. Uykuyla samimiyetime ara vermeyi başardığım anda sıradaki filmleri izlemeye başlayacağım.
 
 Dün Melisa'yı beklerken, Fransız Konsolosluğun cafesinde ufak bir keyif yaptım. Gayet iyi geldi. Kendime vakit ayırdığımı farkettim. Bu aralar bir fincan kahve içimlik keyif yapacak kadar vakit kalıyordu. Melisa'nın okulu başladığından beri, ödevler, eksik tamamlamalar, oturup dert dinleneme, dert edinme, dert çözme gibi durumların peşinde koşuyoruz. Bu sene geçen seneden daha iyi ama halen tam olarak sorumluluk edinmiş değil.
Dün İstiklal Caddesinden D&R'dan, sevgili Lale'nin Bahçesinin önerdiği bir dergi vardı. Son buluşmamızda öyle bir anlatmıştı ki, sanki canım yemek çekiyor, aklımdan hiç çıkmıyordu . En sonunda aldım rahatladım. İki aylık bir edebiyat dergisi. Öyküler, şiirler, anılar  ... İzlenimleri daha sonraya bırakıyorum. Melisa'ya Fransızcasında faydalı olabilmek için, benimde biraz birşeyler bilemem gerektiğini anladım. Evde , destek amaçlı çalıştığı internet sitesinin faydasını görüyor. Ama alıştırma yapacak hiç bir kaynağımız yok. Kitapçılarda da yok. Araştırmalarım devam ediyor. Sadece bu kedili kitabı buldum, oradan biraz faydalanacağız.

8 yorum:

A-H dedi ki...

Kirpinin zarafetinin filmi de mi varmis? hep sonradan duyuyorum herseyi :) merak ettim bak bende simdi...

özlem öztürk dedi ki...

Çocuklar büyüdükçe, daha fazla vakit harcanıyor. Okul, yüzme, futbol derken bizde de kendimize ayıracak vakit kalmıyor. Bulut Atlası'na gitmek istiyoruz ama vakit ayıramıyoruz:) Dün Kitap fuarına gittik beraber. Onun peşinde koşmaktan rahat rahat gezemedim... Yavaş yavaş düzelecek tabii:) şarap süper fikirmiş, afiyet olsun

Füsun T. dedi ki...

Bir arkadaşımla geçen hafta hiçbir şeye yetişemediğimizi konuştuk. Oysa zamanda vardı. Kitap okuyamıyoruz diye dertleştik. Kararımız şu oldu, zaman algılamamızın ayarı bozuldu sanırım bu mevsim geçişinde. :) Sanki yavaş yavaş bu aralar düzeliyor gibi. Yani aynı dertlerden şikayetçiyiz sözün özü.

Yolcu dedi ki...

Kirpinin Zarafeti'ni yeni bitirdim. Ve bu kadar okumayı ertelediğime pişman oldum. Ön sıralarda yerini almalıymış. Filmini ben de merak ediyorum. Film, aklımda uçuşan detayları yere mi indirir yoksa daha da mı havalandırır merak içindeyim. Bence Melisa çok şanslı bir çocuk, senin gibi onu çok yönlü yetiştirmeye çalışan bir anneye sahip.

SEMİ26 dedi ki...

zeynepcim melisaya bi kardeş lazım ... bence bu bıkkınlıkta geçer işede bi ara vermiş olursun hemmm yeni bi nefes yeni bi soluk bebek kokusu nasıl ?

Didem Yazici dedi ki...

Fransizca kitabin iphone uygulamasi varmis sanirim. Iphone alman icin bir sebep daha oldu Zeynepcim :)

Buket dedi ki...

sözcükler dergisini bir kaç kez ben de aldım ama bizim burada bulmak imkansız. oldukça yoğun bir edebiyat dergisi. hayat nasıl bir koşturmaca bilmezmiyiz . istanbul daha da koşturmaca. Melisa sayesinde sen de beklerken molalar verirsin canım. öpüyorum...

Zeynep Özmen Ünlü dedi ki...

Buketcim, ben okuyayım sana getiririm ya da gönderirim. koşturmaca olmasa da , boşlukta sıkılır hale geldik. Molalar çok iyi geliyor. ama keşke yaz olsaydı.

Didemcim, siz en sonunda o Iphone'u bana kabul ettireceksiniz ya, hadi hayırlısı :)

Ah Semi. Bende senin gibi düşünüyorum, ama hem tek taraflı istekle olmuyor, hem de tek kişiye yaslanmak olmuyor..

Merhaba Yolcu... öncelikle güzel düşüncen için teşekkür ederim. elimden geldiği kadar fayda sağlamaya çalışıyorum kızıma. kirpinin zarafetini bir an evvel bitirip, filmini izlemek istiyorum.

Füsun merhaba. Hem fikiriz. Kesinlikle hava değişimi, bizi yavaşlattı.

özlemcim merhaba. anladığım kadarıyla tüm çocuk sahipleri bu koşturmacada . Herkes elinden geldiğince birşeyler yapıyor. Kendimize vakit ayırma sadece uyuyakalmazsak akşamları oluyor.

A-H Merhaba. Bulup izledin mi bu arada...