28 Ocak 2013 Pazartesi

SÖMESTR TATİLİNDE PERA SANATTAYIZ.


26 Ocak sabahı Melisa karın ağrısıyla uyandı. Bir gece evvel , tok karnına yediği yemekten dolayı kustu. Kahvaltı etti. Tam öğlen vakti Fransızca kursu için yola çıkacağız, yine kustu. Doktordan randevu aldık. Onu evde bırakıp alışverişe gittim. Akşam katılacağımız doğumgünü partisi için , hediyeyi aldım. Mutfak alışverişini yapıp eve döndüm. Yemeği hazırlayıp babamızın karnını doyurdum, Melisa'yı alıp doktora gittim. Doktor ciddi birşey bulamadı. Geçen hafta alınan her 100 puan için biriken ödül sözüm vardı Melisa'ya. Hastaneden çıkıp tekrardan Carrefour'a geldik. Melisa'ya uzun zamandır söz verdiğim kulak deldirme işini hallettik. Kulakları delmek istemeyen eczanenin bahanesi, küçük çocuklar ağlıyor ve bağırıyormuş. Bu cimcimenin ağlıyacak bağıracak hali var mı , kendi istekli dedim. Neyse deldiler. Oradan yine aynı yerde , değişilecek ayakkabımızı değiştik. Diğer aferin hediyesi, saç kesilmesini oradan çıkınca hallettik. Artık saçları ensesinde ve çenesine doğru uzun ve küt. Oradan eve gelip, üstümüzü değişip , doğum günü partisine doğru yola koyulduk. Babamız evde dinlenmeye dursun, ağzına bir lokma koymayan Melisa ve ağzına bir lokma koymaya fırsatı olamayan ben, gezmemizden kalmadık. Dönüşte Kadıköy'e gidip, şehir dışından gelen babaannemizi karşılayıp eve getirdik.
 
27 Ocak sabahı, Melisa bir daha kusmadı. Belli ki oburluktan midesi yorulmuş. Evde biraz dinlenmece, eğlenmece, ödevlere göz attıktan sonra  öğlen vakti, sömestr okulu için Kadıköy'e gittik. Pera Sanat'la tanıştık. Melisa programı çok sevdi, bize de kayıt yaptırmak düştü.

Program çok keyifli. Bunun büyükler için olanı yok mu diyesiniz var. Gece yarısı kalkıp, çok heyecanlıyım ben diye ortalıkta dolanıyordu bir ara.
28 Ocak yani bugün, okulun ilk günü ve çok heyecanlı geldi. Dolu dolu bir tatil geçireceği için mutluyum.
 
Çok isterdim, sömestr tatilinde yanında olup, birlikte vakit geçirmek, ama imkan yok. Yine okul tatil değilmiş gibi aynı saatte kalkıp, akşam aynı saatlerde eve geliceksin. Buna üzülüyorum.  Evde keyif yapma imkanın sadece akşamları. Oyuncaklarına  ve evine doyamayacaksın. Ama bu güzel program sayesinde emin ol ki, birçok arkadaşından şanslı durumdasın. Senin istediğin gibi, vaktin dolu dolu ve hareketli geçecek. Tam yeteneklerinin keşfedilmesi gereken bir zamanda, sana güzel bir anı olarak kalıcak. Belki kendini keşfedeceksin, belki de hoşlanacağın yeni şeyler bulacaksın.
 

7 yorum:

MAVİANNE dedi ki...

maşallah ne güzel uyuyor melisa,
Çok geçmiş olsun ayrıca
ne güzel bir etkinlik bulmuşsunuz
keyifle gitsin

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Son paragrafta ne güzel anlatmışsın duygularını Zeynebim, eminim Melisa da halinden çok memnundur o mutlu bir çocuk çünkü sizin gibi bir ailesi var...
Ne de güzel uyuyor tatlım, Maşallah!

Pera'da neler yaptığından da bir sonraki post'larda bahsedersin umarım;)

Didem Yazici dedi ki...

Pera'ya gitmesine sevindim. Yeni branslar kesfedecek olmasi cok guzel. Yeni sac modelini de cok merak ettim sari papatyanin!

deeptone dedi ki...

geçmiş olsun.
bi de keyifli günler perada.
:)

Seda dedi ki...

Bu programı ben de görmüş ve bayılmıştım. Benim kızım sadece 2 yaşında ama şimdiden heves ediyorum.

Buket dedi ki...

bence çok güzel bir program zeymep. tamam biz ful evdeyiz ama herşeyin bir de olumsuz tarafı var. böyle etkinliklerden uzağız. hatta birçok şeye uzağız. hangisi daha iyi bilmiyorum. tatilinizin güzel geçmesi dileğiyle...

Bal Yanağın Hikayesi dedi ki...

Merhaba yeni buldum sizi geçmiş olsun kızınıza bir daha yaşamaz inşallah keşke bu etkinliklerin küçükler için olanı olsaymış
sevgiler takipteyim