24 Şubat 2013 Pazar

KISA ÖZET, NE-NASIL-NEREDE-KİM

Kısa bir iç döküşle anlatmıştım, neler hissettiğimi. Ağlamalarımı ve haykırışlarımı içime hapsettiğim ve dışarı vurmak istemediğim için, göğüs kafesime bir kuş hapsoldu. Kalbim yine sekteye uğradı. Geçen hafta hergün , paniğimle birlikte yaşadım.
Cumartesi günü Fransız konsolosluğunun cafesinde bize eşlik eden gül.
 
Güzel birşeylerde oldu elbet. Mesela Postcrossing'le tanıştım. Sevgili Kitap Bahçe'sinin yeni başlattığı bir kart etkinliği http://delikitap.blogspot.com/ sayesinde , dünya çapında yapılan kart etkinliğinden haberim oldu. http://www.postcrossing.com/  bence çok eğlenceli ve heyecanlı. Dünyanın neresinden, kimden kart geleceğini bilmeden beklemeye başlıyorsunuz. Ben kartlarımı hazırladım. Yarın postaya çıkıyor. Detaylı bilgi için linki koydum.
Kartlar, zarflar hazır.


Cumartesi günü, Melisa'nın Fransızca kursu için Fransız kültürdeydik yine. Cafesinde oturup müzik dinleyip, kitap  okuyup ve arkadaş sohbetleriyle birlikte keyif yapıyoruz. Yolu düşenleri bekleriz.

Natali dün süpriz yaptı, geldi .Çok sevindim. Ankara'dan çok sevgili Bulut bölgesinden bir paket getirmiş. Bu pakette ki el emeği bardak altlıkları vardı, beni çok sevindirdi. Sevgili Tülin hanıma çok teşekkür ediyorum buradan. Melisa'da çok beğendi.

Ne zamandır, çene yapmaktan vakit bulupta gidemediğimiz Fransız kültür'ün kütüphanesine üye olduk. Oranın öğrencisi olduğumuz için, ücretsiz bir üyelikti. Melisa'ya cdli hikaye kitabı aldım. Kitaptan takip edip, dinleyecek. Türkçe kitapların bulunduğu bir bölüm vardı. Çok dikkatimi çeken kitaplar oldu, ama hepsini kucaklayıp gidemiyorsunuz tabi.


Abidin dino ve Arif Dino'yu çok severim. Birden karşıma çıkınca tuhaf oldum. Özellikle sosyal psikoloji üzerine olan bu kitap. Belki şirkette ki olan içsel problemlerin kaynağını , nedenlerini ve çözüm yollarını kendimce bulabilirim. Çok enteresan notlar almaya başladım. Bu minik deftere. Sonra paylaşacağım...

1 yorum:

gülşah dedi ki...

Bir nebze de olsa içinin hafiflemesine sevindim canım. Eğer işlerimi halledebilseydim bende cumartesi yanındaydım, bir daha ki sefere diyeyim.
İyi haftalar Zeynep'cim, öpüyorum.