YÖNÜMÜ ŞAŞIRDIM !Bazen içinizi dökmek istersiniz, konuşacak kişi , yazacak yer bulamazsınız, bulsanızda o an içinizi dökmek istemezsiniz. Tüm söyleyecekleriniz içinizde kalır, ya da çevrenizde dans eder. Çok gelir bedeninizden çıkan, etrafınızda dans eder. Etrafınızda peşinizden dolaştırdıklarınız, size ağır yük olur, ve sizi yorar, ya da sarhoş eder. Kendinize gelemezsiniz, ilacı da yoktur. Hiçbirşey yeterli değildir. Hiçbirşey yetmez. Hayat koşturması bir girdaba sokmuştur ve içinden çıkmazsınız, öyle bir değişime uğratırki sizi , değişiminizi bile farkedecek duruma gelirsiniz. Hiçbirşey eskisi gibi değildir. Uyku , yemek, içmek, uyumak, okumak, izlemek , konuşmak, giyinmek... Herşey donuklaşmıştır. Keyifsizdir, ya nötrdür, ya negatif. Pozitif olmak için, belki böyle bir iç döküşe gerek vardır.
Ama bilemezsiniz ki, sıradan mı olur mu iç döküş, buraya akıtmak iyi midir, sıkıcı mıdır...
Boşverip devam mı etsem, hayır diyip buraya bıraksam mı herşeyi. Zaman ve akışı ve darlık müsait mi, gideyim buradan şimdi ben, bedenimdem çıkan şeyleri söküp atmaya çalışayım ilaç arayayım en iyisi. Zihnimi dağıtacak birşey. Belki sonra birikmişleri yazarım. Bazen böyle oluyor işte, ne yapacağımı şaşırıyorum .
Sürekli arkadan kovalayan var, koşmam gerekiyor ve hatta kovalayan yoksa da varmış gibi koşuyorum, ama bakıyorum ki arkamda kimse yok. Neredeyim ben, nereye gidiyorum... Dur, dinlen , devam et, nefes al, dinlen, devam et... Olmadı mola ver. Vicdan, endişe, korku, hepsi huzurun mutluluğun düşmanı...
Bence zaman beni, algılayamacağım  bir başka boyuta geçirdi , oradan burayı izlemek normal hissiyatımı altüst etti.
İyileştirmem gereken çok şey var. Belki de yok. Kendime mi dönmeliyim, etrafıma mı ?
Yönümü şaşırdım....

Yorumlar

Didem Yazici dedi ki…
Zeynepcim neler oldu sana ?
Bugun hep seni aramak istedim ama disaridaydim, arayamadim. Simdi de saat 23:10. Yarin arayacagim ama. Yonunu bulmana yardim edecegim :)
annemahsustan dedi ki…
Zeynep inan her insanın böyle dönemleri oluyor. Umarım en kısa zamanda en doğru yöne çevirirsin yüreğini, bedenini...
Sevgiler...
Yaşam İzi dedi ki…
Zeynep hanım şu an sizinle tam olarak aynı durumdayım.Yapmak istediğim bir sürü şey var hiç bir şey yapmak istemiyorum.Hiç bir şeyin önemi yokmuş gibi geliyor.İnşallah en kısa zamanda yönümüzü buluruz.
E S M İ R dedi ki…
Hissettiğin bu duyguları zaman zaman yaşarım ben de! artık yönümü de hayatın iplerini de kendim belirlemeyi seçtim ben!.insanı merkezden olabildiğince çekerek...yapmak istediğim ve beni hoşnut eden şeylere yöneldim!.insana dair şeylerin üzerinde durmuyorum!..Sevgili Zeynep, düşünce sistemini değiştirdiğin an ferahlayacaksın...Sevgilerimle...
Tuna dedi ki…
Zeynepcim seni öyle iyi anlıyorum ki ..Yine de zamana inanmak gerek belki .Sevgiyle kal .
Aslı dedi ki…
Hepimiz zaman zaman oluyoruz böyle Zeynep, lütfen canını sıkma.
Hayatın içinde yönümüzü kaybedip sonra tekrar buluruz.
Gevrek yazgı. dedi ki…
işte bende tam bu anda bu aralar böyleyim.Umarım ikimizi de güzel günler bekliyordur.
Hepimiz sık sık bu duyguları yaşıyoruz Zeynepcim, evet vicdan bazen huzurun düşmanı...
Ama hayat denen şeyde hepsi birarada, bu durumda harmanlayarak yaşamayı öğrenmeli, kendine de sevdiklerine de hakkını vermelisin, bu dengeyi ancak sen kurabilirsin.Belki de aradığın yön değil, kendinsin:)
F.Dursun dedi ki…
Zeynep Abla Hayat bir koşuşturmadan oyun ve eğlenceden oyalanmadan ibarettir. ne olursan ol ne kadar başarılı olursan ol bu, dünya sınırları ve dünya değerleri ile ölçülendirilir.
Dünya da hiçbirşey seni oraya gönderene yapılan bir kulluk vazifesi hatta onun için atılan bir adım kadar değerli olamaz.
Dünyada hiçbirşey vicdanı onu yaratanı razı etmeye gayret etmek kadar özgür bırakamaz.

yani kısaca söylemek istediğim
Huzur islamda
Güzel yorumlarınız, ve destekleriniz için teşekkür ederim. Dün itibariyle, sevgili şirket doktorum Filiz hanım, akupunktur tedavisine başladı. Panik atağım coşmuş. Kalp çarpıntılarım , bu sefer aritmi şeklinde . Stresten dolayı. Kalp doktoru da yapacak birşey yok diyip, kalp hücrelerini yenileyici, ve tansiyonu ve atışları düzenleyici bir kalp ilacı verdi. Adranalin hormonu salgılanıp duruyor. Endişelerim korkularım , vakitle yarışımla, başbaşayım. Bunları çözerken kimse bana yardım edemez. Sadece kendi kendimin ilacı olabilirim.

Ferdicim, sana katılıyorum.Teşekkür ederim ilgin için. Sanada sağlık, sıhat diliyorum

Popüler Yayınlar