23 Mayıs 2013 Perşembe

YAŞASIN POSTCROSSING ...

Postcrossing'e 3 aydır üyeyim. Kart yazmak, kart almaktan çok keyif aldığım için, bana bu sürekli etkinlik çok keyif veriyor. Bazı arkadaşlarım, nasıl vakit ayırıyorsun, bu kadar işinin arasında, PTT yakın olması lazım , gibi şeyler söylüyorlar. Ama ben ilkokuldan beri arkadaşlarıma, kuzenlerime ya da onların kuzenlerine, hadi mektuplaşalım ya da birbirimize kart gönderelim derdim. Lise'de de yine arkadaşlarımla bu mektuplaşma devam etti. Hatta bu mektuplaşma, ülkeler arası bile olmuştu. Son senelerde blogta ki her kart etkinliğine katıldım. Kart biriktirmeyi çok seviyorum. Tüm o zamanlardan beri gelen mektuplar halen duruyor. Babaanneme gittiğimde, onun biriktirdiği, aileden gelen kartlar, düğün davetiyeleri koleksiyonu vardı. Yalvarırdım, onları bana versin diye. ve hatta annemin, İsviçreli, ve İtalyan arkadaşlarından gelen yılbaşı, paskalya, doğum günü ve gittikleri ülkelerden attıkları hatıra kartları alır, kendi çekmeceme koyardım. Teyzem de , her sene İsviçre'den herbirimizin doğumgünü,yılbaşı ,bayramlar, yıldönümleri için attığı o değerli, kumaşlı, ya da bakır kartları annem hep çerçeve yaptırırdı. O çerçeveleri halen saklıyorum. Yani kartların benim için önemi gerçekten büyük.
 
Bu kartlar , ABD, Almanya, Hollanda, Rusya, Ukrayna, Çin, Malezya, Finlandiya gibi ülkelerden geldi.
 
 
Happy postcrossing ;)
 
 

7 yorum:

cafenoHut dedi ki...

NE güzel bir şeymiş bu, hiç haberim yoktu böyle bir olaydan, hemen inceleyeceğim...

Deli Anne dedi ki...

çok güzel birşey gerçekten, ben de kartlarla haşır neşir olmayı çoks eviyorum:)

Hayata Dair... dedi ki...

Selam Zeynep'cim. Bende mektup ve kartpostal sevenlerdenim. Bu yüzden bu tarz etkinlikler hep hoş gelir. Posta kutusundan o zarfları almak çok keyifli.
İyi geceler, iyi haftasonu canım.

coraline dedi ki...

ben de 5 yaşındakş kızımı kaydettim postcrossing e, acaip keyifli.happy postcrossing :)

Ashley ★ dedi ki...

Annem 4 senedir uye ve evde xsize bi kolide en seckin ozel kartlarini sakliyor o kadar muthis ki, dogmamis cocugunu yazdiranlar onun adina iiyi dilekler alanlar bile var.

Füsun T. dedi ki...

İşte bir kez daha yabancı dil bilmediğim için üzgünüm :(

deeptone dedi ki...

ivit. çok hoş bişi yaa.
:)