25 Haziran 2013 Salı

SON GÜNLERDE....

 Huzur
 
Yaş ilerledikçe hayatın ne kadar acımasız olduğunu anlıyoruz. Kederlerimiz dertlerimiz günden düne artıyor. Bizi katılaştırmaya çalışıyor. Bugün öyle bir güne geldik ki, bir daha eskisi gibi olamayacağız. Burası, bu sayfalar siyasi görüşümü paylaştığım bir sahne değil. Sadece içimin nasıl ağladığını, anlayışın ve hoşgörünün nasıl yok olduğunu, erdem, yalan gibi kelimelerin anlamını derinden anladığımı belirtmek istiyorum.

Son günlerde yaptıklarım ve paylaşamadıklarım ve paylaşmak istemediklerim bir hayli çok.
Bu ay başında tatile gittim geldim, aklım hep buradaydı. Elimde cep telefonum, facebook üzerinden neler oluyor bitiyor izleme halindeydim. Bir an olsun; tatilin, huzurun, sessizliğin tadını çıkaramadan geri döndüm. Vicdan azabıydı sanki benimkisi... Arkadaşlarımın yanında olmalıydım. Bu arada doğum günüm 4 Haziran'dı. Ama hiç umurumda değildi. Ne bir heyecan hissettim, ne de hissetmek istedim. Tatilden döndük, karne heyecanı da geçti, şimdilerde Melisa Yaz okuluna başladı, bol bol spor yapıyor. Yaz ödevleri de cabası ,akşamları durmuyoruz yine.

Hayat böyle akıp gidiyor. Ne film izliyorum, ne kitap okuyorum, ne resim yapıyorum, arkadaşlarıma ve akrabalarıma bile vakit ayıramıyorum.

Ev- iş- mutfak- Melisa- Ev- iş -mutfak-Melisa... ve tabiiki eşim ve yaşadığımız meseleler herşeyden öncelikli şu anda...

4 yorum:

Gamze dedi ki...

Bazen eski yazılarınızı okuyorum.Keyifle takip ettiğim bloggerlardan birisiniz.Umarım kısa zamanda neşenize kavuşursunuz.

tülin dedi ki...

Her şeyin hayırlısı canım.

Aslı Aslı dedi ki...

İnsanın kendi içine çekilmesi bu Zeynep yaşadığımız olaylar bizleri böyle yaptı. Ülkemizdeki huzursuzluk nereye gidersek takip ediyor.
Zaman lazım sonra her şey düzelicek inşallah.

Sabriye YILMAZ dedi ki...

Zeynep ciğim hepimizin keyfi kaçtı bugünlerde .Umudumuzu kaybetmeden hayat mücadelemize devam etmek zorundayız çocuklarımız için onların geleceği için.Konuşabilmek de paylaşabilmek de güzel.Yazışmaya devam