26 Ekim 2013 Cumartesi

GÜLMECE

Şimdi herkes İtalya gezisinin detaylarını bekliyor biliyorum. Ama resimleri az da olsa detaylı bilgilerle vermek istediğim için birkaç gün daha bekleteceğim sizi. Bu arada yorgunluğum hat safada.
Sanki yüzüm uyuyor, beynim de arada bir uykuya geçiyor. İki gündür çok komik duruma düştüğüm iki olay oldu.

Floransa'dan bir kesit

Hadımköy tarafında 3 ziyaretim vardı. Araba kullanacak durumda olmadığımı söylemeye gerek yok sanırım. Bir şoför arkadaş bana refaket etti bu ziyaretlerde. Bir ziyaretimde , firmaya girince  müşteriyi görmeye 1. kata asansörle çıktım. Tatlı tatlı görüşmemizi yaptık, notları aldım. Bu arada kaba sakal tabiri göz altlarına kadar kapkara olan yüzünden gözümü alamıyorum, sürekli not defterime bakmaya çalışıyordum. Adam da sanki bu onun bir derdiymiş gibi, utanıyormuş  bir hali vardı ve bunu bir şekilde sezdiriyordu. Tüm öğreneceklerimi kısa bir sürede öğrendim ve görüşme sosyal sohbete dönmeden ziyareti ikimizde kestik. Sonra beni merdivenlere kadar geçirdi, ben durdum, asansörü gösterdim, adı aklıma gelmedi, ağzımdan " ama ben otobüsle geldim dedim "  adam zaten gözüme bakamazken bu sefer herhalde bu kız sarhoş mu diye, gözlerini açarak bana baktı, ben şaşkınlıkla özür diledim. "Dilim sürçtü, pardon.." dedim. Ama yine ardından bir bomba patlattım. " Metroyla geldim " demek istemiştim dedim.... İkimizde de bir kahkaha. Ben olduğum yerde gülmekten katlandım kaldım. Çok yorgun olduğumu ve artık kelimeleri karıştırdığımı , parmağımla asansörü göstererek " adı aklıma bir türlü  gelmiyor "  dedim. Özür diledim ve o kaba sakalına bakarak geri geri adımlarla kapıdan çıkıp merdivenlerden indim. Sanırım iyi bir reklam oldu benimkisi...

Dün yaptığım farklı bir ziyarette ise, iki tane tatlı bayanla uzun uzun sohbet ettik. Baktım onların da dilleri sürçüyor. Özür diliyorlar, başlarına gelen olayları anlatıyorlar. Yorgunluk ve yoğunluktan bahsediyorlar. Ben de bir gün evvel yaşadığım bu olayı anlattım. Dedim ya tatlı bir sohbet. Sonrasında merdivenlere yöneldim. Yalnız bu sefer firma 7. katta, ve görüşme yaptığım bayan bana demesin mi " otobüsle inmez misiniz ?..." Gülüştük :) :)  ve haftanın son günü de bu şekilde noktalandı.

4 yorum:

laleninbahcesi dedi ki...

Zeynepcim,İtalya seyehatine ve resimlerine bayıldım. Ne güzel oluyor böyle son dakika koşturmaları. Ama başkası olsa bu son dakika rezarvasyonlarını başaramazdı sanırım.

O dil sürçmelerine gelince, ambulans diyeceğime asansör deyip durmuştum gün boyu, bir zamanlar.

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Zeynepcim sen bayağı bi yorulmuşsun ama ne tatlı yorgunluk bu:))
Anlatacaklarını ve fotolarını heyecanla bekliyorum:)

Didem Yazici dedi ki...

Yorgunluğun geçecek, iyi ki gezmişim diyeceksin :)

Buket dedi ki...

bizim buralara gel de biraz dinlen derim :))