10 Şubat 2014 Pazartesi

AĞLATAN / EROL ÇELİK GERİLİM YAZARININ 4. KİTABI

Geçen gün nette gezinirken Erol Çelik dikkatimi çekti. Türk gerilim yazarı olduğunu görünce gözüm ilişti.  Hem bir yazar , hem de kısa filmleri var. Kendi yazıyor ve kendi yönetiyor. Benim en çok dikkatimi çeken bu oldu. www.erolcelik.net sayfasına bir göz atın. Film, senaryo, öykü, klip, kitap ... Yaşıtım olduğu için, bu kadar başarıyı bir araya getirmesi hoşuma gitti.
                     
Yeni kitabıyla sanki hiç bir araya gelmemiş bir sürü unsuru, konuyu bir araya getirerek ilginç bir roman yazmış. Ben bu gibi durumlarda hiç yapılmamış bir şey yapılmışsa " işte sanat" diyorum. Konuyu okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.Kitabı hemen edindim. Bence kitabı okurken film izleyecekmişim gibi bir hisse kapıldım.
 
Konusuna gelince ; Çorak toprakların ortasında yemyeşil bir köy. Etrafında hiç deniz bulunmayan ama deniz feneri bulunan bir köy. Ağlayarak tedavi olan köylüler. Deniz fenerine mahkum yaşlı bir kadın. Karakterleri birbirlerinden çok farklı bir sürü ayyaş. Topal bir hancı. Asla sönmemesi gereken ışık. Ruhları kararmış adamlar. Yolu yanlışlıkla bu köye düşen bir gazeteci. Gerçekleri öğrenmek isterken, gerçek olmasını istediği olaylara sürüklenen bir gazeteci. Genç bir kızın kaderinde yaşamak isteyen ama gerçeği kaybeden bir gazeteci.
 
Konuya bakar mısınız. Enteresan değil mi ?
 
Ben Erol Çelik'i tanıdım, siz de tanıyın istediğim.
 

2 yorum:

erol çelik dedi ki...

Her şey, gerçek olmasını istediğin şeyle ilgilidir...

Teşekkürler...

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Konu ilgimi çekmedi desem, yalan olur:)keyifle oku canım...