20 Haziran 2014 Cuma

OKUMA MOTİVASYONU


Melisa , bana benzememiş. Benim gibi kitap okuma tutkusu yok kanında. Belki de bunu söylemek için daha çok erken olabilir. Okuması halen sular seller gibi akıcı değil. Bazen kelimeleri okurken takılıyor ya da yanlış okuyor. Çok okuması lazım. Çok okursa düzelecek tabii ki... Yani doğru düşündüğümü düşünüyor. Kitap okuma motivasyonu geliştiriyorum. Bir çizelge yaptık,  5 kitap bitirdiği zaman, tadı damağında kalan Kidzania'ya tekrar götüreceğiz. Bunun yanında ailecek okumayla ilgili  bir motivasyon geliştirdim. Her gün üçümüz okuduğumuz sayfa sayfalarının toplamını alıyoruz ve farazi ödüllü bir yarışmaya katılıyoruz. Her haftanın sonunda, her ayın sonunda birinci olan aileyi seçiyorlar ve bunun sonucunda bir ödül var ;) Okul açılana kadar devam edecek bir yarışmaymış bu ... ;) Bakalım sonuç ne olucak. Var mı sizin aklınıza gelen bir motivasyon şekli ?

16 Haziran 2014 Pazartesi

SEZON FİNALİ :)

Bu sene sezon finali lafını çok duydunuz, eh bizden de bir sezon finali iyi gider.
Ama yanlış anlamayın, sezon finali blog yazmanın sezon finali değil. Bloğa vakit ayırmak için daha fazla vakit demek. Bizim sezon finalimiz, yine yoğun geçen ders programının ardından ,kızımla birlikte 3. sınıfı bitirdim. Karnemizi aldık. Mutluyuz, gururluyuz :)

 
4. sınıfı daha olgun karşılayan bir kızım var artık .
İki örgüsüyle bebekliğinden beri taşıdığı kimliği yüzüne yakıştıran bebeğim,
beni mutlu ettiği için , kırmayıp, okulun son günü de örgüsüyle okula gitti.


Bugün de yaz okulumuzun ilk günü başladı. Her sene olduğu gibi , aynı okula devam ediyoruz.
Yaz sezonu başlayan diziler gibi oldu bizim hayatımız :)
Sabahtan akşama kadar , spor etkinlikleri , sanatsal etkinlikler ve yeni arkadaşlarla yola devam...

13 Haziran 2014 Cuma

EVDE YENİLİK İYİDİR.Salonumuzu değiştirdik. Her zaman hayalimdi, oturma odamın bir kütüphane havasında olması. Ama maalesef o kadar büyük bir oturma odam olmadı. Salonda çoğunlukla oturup rahat ettiğimiz için, salonun da kütüphane havasında olması bizi çok memnun etti. Hayatımıza renk kattı. Etrafta ki tüm objeleri, hatıraları topladı. Her şey derli toplu . Tozdan uzak.
Kapalı kısmında da mumluklar, kutular, dergiler ve yine kitaplar var.


Televizyon ünitesini de yeniledik. Ev beyazla çok aydınlandı. Çok ferahladı. Gerçi çok eksiklik var, renk katması için ekstra yastıklar, perde, koltuk kılıfları ve abajur eklenecek, ama zamanla.Bu da  İnce uzun hatıra dolabım. Eskiden gümüşlükte bulunan tüm hediyelik hatıralarım duruyor.
Sığmayan büyük parçalarda kitaplıkta.
Evde 15 seneden sonra değişiklik yapmak iyi geldi..
Bu arada yatak odası takımı, ayakkabılık, banyo ve çarşaf dolabını da değiştirdik.
Kırklanırken yenilendik.
Tavsiye ederim.


11 Haziran 2014 Çarşamba

9. YAŞIMIZIN HATIRASI

Benim minik kuzum, minik tombul kuşum tam dokuz yaşında.
15 Nisan 'da hafta boyu kutladık.
 Buraya da not düşmek istedim.
Eski notlar birer birer dökülüyor....
 


Genel Durum


lale zamanı balkonumdan bir kesit


Yazmaya hiç bu kadar ara vermemiştim. Nedenleri birçok tabii, ama bu iş mazeret kabul etmez . Hem yazan arkadaşlarımı takip edemedim, hem yazamadım. Ama bu arada zannetmeyin ki, film izleyebildim, ya da sıkıca kitap okudum. Geçen sene Eylül'den beri Melisa'nın yoğun ders programını takip ettim. Birlikte çalıştık. Bu arada ben de Üniversite öğrencisi oldum yeniden. Açıköğretim Uluslararası İlişkilere yazıldım. 3. sınıftan başladım. Akşamları en fazla 1 saat ayırarak, özet kitaptan okuyup, soruları yaptım. Hiç ders bırakmadan geçiyorum. Uzatmalara gitmek yok yani. Eylül'den beri sonuncusu geçen hafta olmak üzere 4 tane sınava girdim.

Melisa'nın hafta sonları yüzmesi ve Fransızcası devam etti. Ben cumartesileri 2 saatliğine atölyede resim çalışmalarıma devam ettim. Bu hafta itibariyle hepsi bitiyor artık. Artık boştayız.

İnstagram, Pinterest, Candy crush, Facebook ayaküstü keyiflerimdendi. Ama tabii ki hiçbirşey yazı kadar keyifli değil. Birikmiş o kadar çok şey var ki. Daha geçen sene ki tatilin Vatikan ve Venedik fotoğrafları bekliyor.

Unutmadan evde ki eşyalarımızın çoğunu da değiştik. Onlarda epey vakit aldı. Eskiler gitti, yeniler geldi.

Bugün  evdeyim, dinleniyorum . Yorgunluktan çarpıntılarım başladı çünkü. Bu vesileyle yazmak istedim.