Chelsea Tea'de kahve keyfi
Akasya'ya 2. defa gidiyorum. Yeni mekanlar keşfetmek, değişik atmosfer, dekorasyon hoşuma gidiyor. Bu ortamlarda oturup, iç mimar gibi, masasından sandalyesine, yer döşemesinden, duvar rengi, dekorasyon objelerine kadar her yeri inceliyorum. Hissettirmek istediklerini hissettirebilmişler mi? Mutfak takımlarını, çatal-bıçak, fincanlar, bardaklar, peçetelere ve eşlik eden müziğe kadar...
 
 

Chelsea Tea  House bu konuda son derece başarılı bir mekan. Dışardan bakıldığında  aydınlık ve soft renkleriyle sizi içine çekiyor. Bir çay evi gibi görünse de, kahve ikramı var mı diye öncelikle sorduk. Olumlu cevap alınca, hemen girip yumuşak yastıklara sırtımızı yasladık.
Karşımızda, birbirinden narin ince çay fincanları, takımlar, kupalar, bakmakla doyamacağın bir göz ziyareti sergiliyor. Pinterest'i takip ediyor musunuz bilmiyorum, ama benim hesabımda özellikle "cup"larla ilgili pinlerim var. Orada bulduğum o narin fincanları canlı canlı karşımda görünce çok sevindim, ama maalesef biraz pahalı. Ancak özel günlerde hediye alırım ya da hediye gelsin diyebileceğiniz tarzda  fincanlar. Koleksiyonerler için bulunmaz bir yer. Birgmingham Sarayı etiketli fincanlar, size  İngiliz asaletiyle çay keyfini yaşatır. Başka bir yerde şubesi de yokmuş. Anadolu yakasına geçerseniz mutlaka uğrayın derim.

  
    Çok değişik çay çeşitleri ve aromaları vardı. Ben çok çaycı olmadığım için, kahve ve sunumuyla ilgilendim. Yanındaki minik keki de ısıtıp servis yaptılar, değmeyin keyfime , cennetten bir parça :)


Google 'da internet sayfası var mı diye ararken, başka bir blogcu arkadaşın paylaşımını buldum. Onun anlatımı ve anlattıkları benimkilerden daha farklı , çünkü çay tutkunu kendisi. http://cayaski.com/chelsea-tea-house-kesfi/   . Onun yazısına da bir göz atın derim. 

Yorumlar

Engin Ergin dedi ki…
Blog başlığınızı pek sevdim. İnsan bazen der ya "keşke önce benim aklıma gelseydi" diye, işte öyle. Neyse, kaçırmakla dertleneceğime başka düşlerin renklerini izlemenin keyfini yaşayayım :)
Mutlu günler :)
Semi M.Eller dedi ki…
Çok davetkar bir mekana benziyor. Ben de senin gibi incelerim gittiğim her yeri:)
lila dedi ki…
Bir Çay,iki kahve,üç peynir çeşitlerine Çık meraklıyım. Farklı lezzetler aromalar denemeyi severim. Bu CAfe ve fincanları çok hoşmuş. Yazıyı okurken ah dedim keşke bizim buralarda da olsa. Küçük bir kasaba irisi ilçe de yaşıyorum. O Yüzden daha bir iççekerek bakıyorum böyle mekanlara.
Her ne kadar ben de çayı hiç aramasam, kahve tiryakisi olsam da bayıldım bu çay evinin havasına, fincanların, takımların güzelliğine ve zerafetine. İçim ısındı. Teşekkürler paylaştığınız için.
Takibe aldım bu arada, sevgilerimle... :)

Popüler Yayınlar