Benim gözümden Kadıköy


Kadıköy'e gidilince bir sürü şey yapılır. Dinginlik isterseniz, Moda'ya gidin, bol ağaçlı sokak aralarında yürüyün, çay bahçelerinin olduğu yere gelince Kemal'in yerine en dipteki yer bizim favorimiz, alışkanlığımız, olmazsa olmazımız, her gittiğimizde mutlaka oturduğumuz, anılarımızı biriktirdiğimiz yer. 2011 yılındaki bir paylaşımımı da buldum.

Ali Baba dondurmacısının önü de şenlik yeri her zaman, bayram yeri ya da mutluluk çemberi, herkes mutlu, herkesin yüzünde kocaman bir gülümseme, tatlı bir telaş ...


Fenerleri boşuna asmamışlar . :)

Tam karşısında ki konağa da bir bakın yerinde duruyor mu ...

Duvarları itina ile grafiti ile süslemişler. Bence sokakları neşeli hale getirmiş. Bu yollarda yürüyen herkesin dikkatini çekiyor ve herkes durup fotoğraf çekiyor.
Bu gezi, yazın başlangıcındaydı. Renkli saçlar, elde Ali baba dondurması, yüzde hadi anne çabuk ol gülümsemesi, arkada sırada bekleyen fotoğraf çekmek isteyenler...Bu banka reklamının üzerine yapılmış bir çalışma, kolaj gibi olmuş benim çok hoşuma gitti.


Kadıköy çarşıda kahveciler sokağında kahve keyfi de yapın. Her yer kahve kokuyor, her yer de kahve içiliyor. Her yerde mutluluk, pozitiflik var.
Otoparka bile bir grafiti kondurmuşlar.

Sahil tarafındaki parkın çevresinde de bir tur atabilirsiniz. Kadıköy iskelesinin önünden başlayıp, büyük bir çember çizip Moda'ya çıkmadan, tam Akmar pasajının arkasına çıkıyorsunuz.

Duvardan çıkartılmamış bir reklamve minik kilisenin duvarındaki bu güzel Kadıköy resmi...

Benim gözümden Kadıköy...
Yorumlar

öneri makinesi dedi ki…
Resimler yine çok güzel. Ağaçta fener fikri her zaman hoşuma gitmiştir. Kahve kokan yerler ayrı güzeldir ve yaşaşın resim yaşasın sanat ☺️.
Gamze Esra Ersöz dedi ki…
Güzel ve özendirici bir Kadıköy yazısı olmuş.Emeğinize sağlık...
Ruhsuz Atmaca dedi ki…
Son fotoğraf tüm konuyu özetlemiş. Kadıköy'e çokça gitmiştim vakti zamanında, oranın insanı çeken garip bir aurası var. :)
tülin dedi ki…
Ozledim Kadikoy'u. Balik pazarini, antikacilar sokagini...

Popüler Yayınlar