PRAG'IN KUTULARI

 
Prag'ın masal şehri olduğunu duymuşsunuzdur. Prag seyahatimi toparlayıp yazmadan önce birkaç detayı ayrıca  paylaşmak istedim. Beni büyüleyen ayrıntılarından biri, hediyelik eşya satan mağazalarıydı. Özellikle benimde çok düşkün olduğum, bu bakmaya doyamayacağınız kutuları satan mağazalar. İçine girmeye cesaret edemedim, kendimi kaybetme korkusundan.
Bir kutuyla ve içine ne koyacağımı hayal ederek saatlerimi geçirebilirim ve hatta tüm kutularımı tekrardan gözden geçirip, içlerini açıp bakıp, buraya ne koymuştum deyip, içindekini unutmuş olduğumdan akıl almaz bir mutluluk ve heyecan duyabilirim.  
 
Bütün bu kutuları gördüğümde bitiremeyeceğin bir maceraya girme dedim. Yanımda, bir an evvel Prag sokaklarını gezmekle istekli arkadaşlarım ve ailemle bu macerayı daha sonraya ertele dedim.
 
Tüm bunların yanında renkli kuklalar, Swarowski kristal taşlı aksesuarlar, biblolar, takılar, Alfons Mucha resimleri  ve hediyelik eşyaları da tabii ki görülmeye değerdi.
 

Bolca çekilen bu fotoğrafları buraya not düşmek lazım.

 
Seçim yapamadığım için alamadım.


Bence bir şehri akıllara kazıyan, gördüğünüz şehrin yanında, ondan geriye kalan hediyelikler, yedikleriniz içtiklerinizle sizde kalan güzel hisler.

Yorumlar

 1. Evvelki yaz kardeşimin Prag planları 15 Temmuz izin kısıtlaması yüzünden suya düşmeseydi yegane siparişim Mucha'lı bir kutu olacaktı. Ne diyeyim kader utansın :)

  YanıtlaSil
 2. Ben de olsam kesin kararsız kalırdım. Gerçekten hepsi birbirinden güzelmiş. Ordan almanın, anı olarak saklamanın keyfi başkadır ama bizler yapamaz mıyız acaba?

  YanıtlaSil
 3. Ben de bazen sırf karar veremiyorum diye alamıyorum bazı şeyleri, sonra da pişman oluyorum tabi... Al işte bir tanesini :))

  Kutulara bayıldım ben de...

  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel kutularmış.Her yerden irili ufaklı kutu topluyorum.Kesin dayanamaz alırdım bir tane :)

  YanıtlaSil
 5. Zeynepcim böylesi durumlarda gözün ilk gördüğünü almak gerekiyor, hiç almamaktansa

  YanıtlaSil
 6. Zeynepcim, boş bir anım olduğunda blog yazılarına bakıyorum, eski yıllara ait paylaşımlarına. Dinlediğin eski bir şarkıda neler hissetmişsin neler. İlk tanıştım senin duygulu satırlarınla. Bu hayatı duygularınla yaşadığını biliyordum. Daha çok yazmalısın...

  YanıtlaSil
 7. Kutulardan, tatlardan, hatıralardan zevk almak ne güzel bir ayrıcalık değil mi Zeynep'ciğm.

  YanıtlaSil
 8. Merhaba, blogunuzu ziyarete geldim. Benim blogumu yorum ve ziyaretinizle desteklerseniz sevinirim.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder